Mócsán fantasztikus meccsével U18-as bajnok a MAFC

Tegnap az elődöntőket, ma pedig az összes helyosztót lejátszották az U18-as fiú döntőben Pécsen - a MAFC lett a bajnok.

Szombat

5-8. helyért
DKKA-Compar97 - Budapesti Honvéd /A 55-70 (16-23, 19-12, 10-19, 10-16)

A fehérváriak Milan Kusonic vezetésével jól indítottak, de Ramon Valerio Bonilla és Matejovics Márk kosaraival fordított a Honvéd két perc alatt, az első negyed hátralévő perceiben pedig már ők irányítottak. Megint Kusonic állt csapata élére, két perc alatt csinált egy 10-0-t a DKKA, innentől pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egál volt a félidő. A fordulás után sem indultak rosszul a székesfehérváriak, de 43-40 után a negyed utolsó hat percében egy 14-2-es futást intézett a Honvéd, amely itt el is döntötte a mérkőzés győztesének kilétét.

DKKA: Kusonic 14/3, Varga 11/9, Fülöp 10.
Honvéd: Matejovics 29, Varerio Bonilla 12.

ELITE Basket Törökbálint - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 46-64 (11-12, 14-16, 5-19, 16-17)

Bár nem túl nagy mértékben próbált meg ellépni ellenfelétől, de úgy tűnt, hogy a támadásban Durázi Krisztofer vezette Szombathely könnyedén nyeri a meccset, az első öt percben az ELITE nem szerzett pontot (0-6). Máriás Gergely révén ébredezett a Törökbálint, szinte egymaga hozta vissza csapatát az első negyed végére. A második negyedben még vezetett is az ELITE, de 20-16 után Szanati Gergő és Durázi vezetésével csinált egy 10-0-t a SZoKA, amely három pontot meg is tartott előnyéből a félidő végére. A harmadik negyedben dőlt el az összecsapás, miután az ELITE összesen két mezőnykosarat ért el ebben a 10 percben, az ebben a negyedben sokkal jobb támadójátékot bemutató Szombathely pedig magabiztos előnyt szerzett, amit meg is tartott a végéig.

ELITE: Máriás 13, Dobos 10/3, Nagy 8.
Szombathely: Durázi 22, Kozma 9/3, Zrínyi 8, Szanati 8.

Elődöntők
MAFC Kosársuli/A - Körmendi Törpördögök 77-70 (11-24, 26-8, 16-18, 24-20)

Pazarul kezdett a Körmend, amely Szombath István és Molnár Levente révén 12-0-val kezdte az összecsapást az első 5 percben. Pápai Máté révén éledezett a MAFC, de a negyed utolsó két percében behullottak a körmendi triplák. A második negyedben Mócsán Bálint és Kovács Boldizsár vezetésével a 15. percre gyakorlatilag eltüntette hátrányát a fővárosi együttes (26-27), majd három perc gyengébb játék után, két triplával megtámogatva ötpontos előnyt szereztek a félidőre (37-32). A fordulást követően Doktor Péter és Márton Ádám kosaraival egyenlített a Körmend a negyed felére (45-45), viszont jött két újabb gyors tripla a MAFC részéről, három ponttal álltak jobban a befejező szakasz előtt. Amikor aztán kiegyenlített a Körmend a záró 10 percben, jött Cserkuti Áron, sokadik nagyon fontos tripláját is bedobta, megint elléptek a budapestiek, akik a végjátékban Mócsán pontjaival meg is tartották előnyüket.

MAFC: Mócsán 25, Cserkuti 17/15, Kovács 14, Iványi 10/9.
Körmend: Márton Á. 19/3, Szombath 17, Doktor 13/6.

Vasas Akadémia - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 90-73 (21-13, 17-23, 25-8, 27-29)

Az első negyed első fele igen pontatlanul zajlott, hiszen a 6. percben Pongó Marcell vezetésével 9-6-ra vezettek a pécsiek. Shekina Munanga és Kozma Norbert vezetésével vette át a kezdeményezést a Vasas, amely vezetett már 13 ponttal is a második felvonásban, Pongó azonban 11 pontot dobott a félidő utolsó alig több mint két percében, ezzel visszahozta csapatát a meccsbe, csak 2 ponttal álltak jobban a fővárosiak 20 perc játék után. A 22. perc környékén azonban elfogyott a szufla a Pécsből, 45-42 után egy 15-0-t repesztett a Vasas Boros Márk és Munanga vezetésével, Kozma triplája pedig azt jelentette a harmadik negyed végén, hogy már 19-cel álltak jobban ellenfelüknél, innen nem tudott már felállni a pécsi együttes.

Vasas: Kozma 16/12, Munanga 15, Völgyi 12.
Pécs: Pongó 39/18, Adebayo 10.

Vasárnap

7. helyért
DKKA-Compar97 - ELITE Basket Törökbálint 74-64 (18-14, 15-17, 21-16, 20-17)

Az első 20 perc során egyik együttes sem tudott a másik fölé kerekedni huzamosabb ideig, végig pár pontot belül mozgott a távolság. A fehérvári alakulat a második félidő elején Dennis Adegbite és Molnár Dániel révén húzott el 7-9 pontra. Ezt a különbséget tartották is jó részt - a 33. percben visszajött még 3 pontra a Törökbálint, sőt, a 36. percben ki is egyenlítettek (62-62), a felzárkózás azonban minden erejüket kivette, a hátralévő időt 12-2-re nyerte a DKKA, amely így megszerezte a hetedik helyet.

DKKA: Molnár 17/6, Varga 15/9, Adegbite 11, Kusonic 11/3.
ELITE: Máriás 18, Horváth 15/3, Dobos 9/6.

5. helyért
Budapesti Honvéd /A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 69-56 (15-11, 12-20, 27-9, 15-16)

Kerpel-Fronius Gáspár révén jól nyitott a Honvéd, de Kozma Gergő tripláival tartotta a lépést a Szombathely. Nem nagyon tudott elszakadni a végig előnyben játszó fővárosi gárda, így egy Horváth Barnabás vezette 10-0-val két perc alatt fordított a második negyed elején a SZoKA. Bea Gergely és Schwarcz Tamás kosaraival egyenlített a Honvéd, a nyugat-magyarországi alakulat azonban 4 ponttal így is jobban állt a félidőben. Ahogyan azonban tegnap, úgy ma is a harmadik negyedben vette át végleg a kezdeményezést a Honvéd, Kerpel-Fronius egymaga 11 pontot szerzett a fordulás utáni első négy percben, majd Kiss Ádám segítségével, de összességében kiegyensúlyozott támadójátékkal 14 pontra húztak el, izgulni pedig már nem kellett a negyedik negyedben.

Honvéd: Kerpel-Fronius 25, Kiss 17, Schwarcz 9.
Szombathely: Kozma 14/12, Horváth 14/9, Durázi 11/3.

3. helyért
Körmendi Törpördögök - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 71-77 (16-23, 24-18, 18-11, 13-25)

Jobban kezdett a Pécs, Pongó és Kucsora Csaba, majd Adebayo pontjaival pár pontos előnyüket tartották, építették. A második negyedben a Doktor és Márton Ádám vezette körmendiek feljöttek ellenfelükre, át is vették a vezetést, itt nagyon kiegyenlített volt az összecsapás. A második félidőre is lendületben maradt a Körmend, 5-0-val nyitottak, és innentől kezdve végig ők játszottak minimális előnyben Doktor és Molnár kosaraival. A fórt azonban csak a 35. percig tudták tartani (67-63), az ekkor is Pongó, Adebayo és Kucsora vezette Pécsnél Czimer Máté is hozzászólt a meccshez, a végjátékban kicsit le is blokkolt a vasi együttes, így végül a pécsiek fordítani tudtak, övék lett ezzel a bronzérem.

Körmend: Doktor 23/6, Molnár 14/6, Márton Á. 14.
Pécs: Pongó 25/6, Kucsora 18, Adebayo 17, Czimer 11.

Döntő
MAFC Kosársuli/A - Vasas Akadémia 84-76 (21-21, 13-17, 11-18, 39-20)

Fináléhoz méltó első negyeddel indított a két budapesti csapat, fej-fej mellett haladtak végig, egyik gárda sem tudott fölénybe kerülni. A második negyed elején csinált egy 9-0-s szakaszt a Vasas, amely kisebb előnybe került ezzel, de komoly különbséget nem tudtak kiépíteni, csak annyit ért ez, hogy végig ők játszottak minimális fórban. A második félidő első négy percében nagyon idegesek voltak már a csapatok, alig-alig esett kosár a két oldalon, majd a Vasas nyugodtott meg valamivel hamarabb, a 28. percben Rudner Gábor triplájával már 11 ponttal vezettek. Mócsán ekkor kezdett beindulni a MAFC-nál, de negyedvégi hármasa még csak annyit jelentett, hogy maradt a 11 pontos differencia a két fél között.

A záró 10 perc elején Munanga kosaraival 15 is volt közte, de Mócsán a következő sorozatot mutatta be ekkor: 2+1, 3+1, tripla, tripla, a 33. percre pedig el is tűnt ezzel a különbség (58-60). Kétszer egyenlített a MAFC, mire a 37. percben Mócsán triplájával megvolt nekik a vezetés, innentől azonban nem volt megállás, Mócsán ugyanis zsinórban négy trojkát dobott be, ebben a szakaszban pedig el is dőlt a mérkőzés. A Vasas nem tudott válaszolni ezekre a kosarakra, nem volt már idejük felállni, így U18-as bajnok a MAFC. Mócsán a záró negyedben 30/21-et hozott össze - az NBI/A-ban is bemutatkozó és játszó fiatal dobóhátvéd ha nem is egymaga nyerte meg a finálét, de finoman szólva is nagy szerepe volt a fordításban.

MAFC: Mócsán 48/27, Boldog 12/9.
Vasas: Munanga 24, Rudner 13/6, Kiss 12.