Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság: A DEAC és a Sopron a négy között

Megkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcasdöntője.

fotó: hunbasket.hu

A B csoportban indultak a küzdelmek reggel 9-kor, a Sitku Márton (17 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), Werner Viktor (17 pont, 5 pattanó), Schöll Richárd (11 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Csendes Péter (13 pont, 5 gólpassz) vezette Sopron KC U20 pedig nagyon bekezdett egy 31-19-es negyeddel. A Kármán Domonkos (14 pont, 8 pattanó), Tanoh Dez András (14 pont, 10 pattanó), Kopácsi Ákos (15 pont) és Horváth Hunor Adorján (14 pont) vezette Budapesti Honvéd SE U20 nagyot küzdött, a harmadik negyedben 2-3 pontokra, a negyedikben pedig egyetlen pontra is megközelítette ellenfelét (67-66). Ekkor azonban tudott újítani a Sopron, a Honvéd kicsit elfáradt a végére, így a nyugat-magyarországi gárda nyerte a nyitómeccset (77-71).

A második összecsapás sokkal egyértelműbb volt: itt egy félidő alatt döntésre vitte a dolgot a Kovács Ákos Bence (26 pont, 13 pattanó), Balázsi Soma Bence (13 pont, 9 pattanó), Pollák Balázs (9 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) trió fémjelezte DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - 20 perc után 24 pont volt a különbség a két csapat között (59-35). A fordulás után kiegyenlítetté tette a játékot a Szántó Levente (20 pont, 10 pattanó, 8 blokk) és Balogh Márton (27 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) hatékony játéka mellett Amati Kevin Ernő (17 pont, 10 eladott labda) pontjaira támaszkodó Budafok-PSE U20, a hajdúságiak győzelmét azonban már nem fenyegette veszély (102-75).

A B csoportban este is játszottak két találkozót. Az elsőn a Szántó Levente (17 pont, 20 pattanó, 5 blokk, 4 eladott labda) újabb kitűnő teljesítményére építő Budafok-PSE U20 az első negyedet még megnyerte (15-16). A második és a harmadik felvonást azonban összesen 58-12-re húzta be a nagyon kiegyensúlyozott játékot produkáló, Sitku Márton (14 pont, 9 pattanó), Schöll Richárd (12 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), Popadic Miljan (22 pont, 5 pattanó), Csátaljai Péter (12 pont, 5 pattanó) és Csendes Péter (10 pont, 6-6 pattanó és eladott labda, 7 gólpassz) produkciói mellett is több hasznos egyéni teljesítményre alapozó Sopron KC U20, amely ennek köszönhetően tükörsima sikert aratott (97-48).

A nap záró találkozóján úgy tűnt, hogy a Kovács Ákos Bence (19 pont, 7 pattanó), Pollák Balázs (15 pont, 10 gólpassz) és Balázsi Soma Bence (10 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezette DEAC Kosárlabda Akadémia U20 gyorsan lerendezi a továbbjutás kérdését, hiszen egy negyed után 23-12-re vezetett. A Tanoh Dez András (19 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), Szentirmai Ákos András (13 pont, 6 pattanó) és Szatmári Zsombor (11 pont, 8 pattanó) fémjelezte Budapesti Honvéd SE U20 azonban nem adta fel, a második negyedben átvette az irányítást (36-34). A félidő vége jobban sikerült a hajdúságiaknak, akik a harmadik negyedben gyorsan megint 10 pont fölötti előnyt szereztek Tanoh két triplája ellenére is, és az itt kialakított különbséggel már jól gazdálkodtak (71-82).

Ezzel eldőlt, hogy a B csoportból a Sopron KC U20 és a DEAC Kosárlabda Akadémia U20 jutnak majd be az elődöntőbe, hiszen két-két győzelemmel állnak az egyelőre nyeretlen Honvéd-Budafok duó előtt.

Az A csoportban is lejátszottak két találkozót, és az elsőn rögtön komoly meglepetés született. A Kenéz Csaba (21 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Takács Kristóf (21 pont, 6 pattanó) és Oroszi Bence (13 pont, 7 pattanó, 3 blokk) vezette, az U20-as NB I A csoport alapszakaszát megnyerő Egis Körmend U20 ugyan egy negyed után még vezetett, de egyáltalán nem tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére, és a második félidőben szinte végig hátrányban kosarazott már. A fordulás után gyakorlatilag végig vezetett a Benke Krisztián (19 pont, 9 pattanó), Gáspár Mátyás (9 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Lados Erik Botond (6 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Váits Olivér (14 pont) és Herger Salamon (7 pont, 8 pattanó) fémjelezte NKA Pécs U20. A 36. percben állt jobban egyszer a körmendi együttes (69-68), majd a végjátékban többször is döntetlen volt az állás. A találkozót azonban végül Váits egy büntetője döntötte el, miután Kiss Mátyás triplája kimaradt a túloldalon - 74-73-ra győzött a pécsi együttes.

A csoport másik mai összecsapásán a Kutrovich Bence Csaba (34 pont, 6 pattanó, 4 szerzett és 11 eladott labda), Rozs Máté Zoltán (12 pont, 6 pattanó) és Korompai Ákos István (17 pont, 4 pattanó, 8 eladott labda) vezette TF-BP U20 egy negyedet követően még vezetett (18-19). A középső két szakaszban azonban a Sodiq Seyi Awogbemi (22 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Takács Martin (14 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Takács Milán (15 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Lukács Norbert (8 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), valamint Balsay Ádám (14 pont, 5 pattanó) vezette Alba Fehérvár U20 akarata érvényesült, a székesfehérváriak pedig végül nagyobb izgalmak nélkül nyertek is (87-69).