U18: A Körmend két győzelemmel kezdte az országos döntőt

Elkezdődött az U18-as korosztály, a juniorok országos döntője a Dózsa György úton - a Körmend két győzelemmel, a Szolnok két vereséggel nyitott.

Az A-csoportban két mérkőzést játszottak le - itt a holnapi nap folyamán lesz a további négy találkozó. Az egyik legnagyobb esélyes, a házigazda Budapest Honvéd Kerpel-Frónius Gáspár, Matejovics Márk és Weisz András vezetésével verte Werner Viktor és Németh Márk vezette Soproni Sportiskolát - végig vezettek a hazaiak, de az utolsó 12-2-es negyeddel biztosították sikerüket. A másik találkozón az első félidőben még a Pécs állt jobban, a harmadik negyedben azonban fordított a 26 pontig és 50 VAL-ig jutó Völgyi Marcell fémjelezte Vasas, így a másik fővárosi együttes is sikerrel nyitotta a nyolcasdöntőt.

A-csoport

Budapesti Honvéd/A - Soproni Sportiskola/A 66-50 (23-13, 20-16, 11-19, 12-2)

Honvéd: Kerpel-Fronius 15/3, Weisz 17/9, Steier R. -, Bea 7, Matejovics 12.
Csere: Schwarcz -, Horváth B. 7/3, Mucza 5, Martinez 3/3.

Sopron: Papp 2, Polgárdy 6, Németh 10/3, Füzy 15, Werner 17.
Csere: Schaul -, Horváth Cs. -.

Vasas Akadémia - Kosárlabda Akadémia Pécs 95-71 (20-18, 16-25, 31-11, 28-17)

Vasas: Lewis 16/3, Bényi 1, Katona 12, Nshimba 10, Völgyi 26.
Csere: Steier B. 10/6, Somogyi 7/6, Keul 10/3, Király 1, Schafarek -, Csík -, Ábrahám 2.

Pécs: Bíró 4, Kucsora 25/12, Balázs 7, Riskó 5, Omenaka 6.
Csere: Fülöp 11/6, Erdei -, Feiszthammel -, Szavai 2, Soós 5/3, Bálint 2, Benke 4.

A B-csoportban már négy találkozót is rendeztek, amelyből a Szolnok jött ki a legrosszabbul, a Körmend pedig a legjobban. Az Olaj két találkozót is vesztett, mindkettőn kevés pontot dobtak - a Szombathelytől 48-44-re kaptak ki, hiába volt 10 pontos, 20 lepattanós dupla-duplája Samuel Taiwónak, a Pápai Máté és Sebestyén Dávid vezette MAFC ellen pedig több mint 30 ponttal maradtak alul. A Körmend volt a másik véglet - ők a Molnár Levente, Németh Ákos, Doktor Péter, Bordács Soma, Oroszi Bence ötös segítségével verték a MAFC-ot, hiába volt megint jó Pápai, a Szombathelyt pedig az Oroszi Bence, Bordács, Molnár Levente trió vezetésével győzték le úgy, hogy ezen a találkozón is végig vezettek gyakorlatilag.

A négy meccsből kitalálható, hogy a MAFC és a Szombathely 1-1-gyel áll, nagy meccs lesz kettejük között a holnapi napon a továbbjutásért - a Körmend már bent van a négy között, a Szolnok pedig biztosan nem juthat elődöntőbe.

B-csoport

Szolnoki Olaj KK - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 44-48 (11-18, 12-12, 15-12, 6-6)

Szolnok: Frikker 7, Kovács 11, Rudner 6, Kiss 4, Taiwo 10.
Csere: Mlcoch 4, Piukovics 2, Csák -, Vígh -.

Szombathely: Németh Ba. 3., Horváth B. -, Kozma 9/6, Durázi 17, Kiss 5/3.
Csere: Horváth M. 2, Németh Be. 7, Körömi 5, Rónai -.

Körmendi Törpördögök - MAFC 81-63 (22-19, 20-12, 12-17, 27-15)

Körmend: Doktor 14, Molnár L. 14/3, Németh Á. 25/12, Bordács 16, Murai 1.
Csere: Oroszi B. 7/3, Oroszi V. 3, Zsebe 1, Laczó -, Németh L. -, Csák -.

MAFC: Kovács 4, Sebestyén 6, Vígh 7/6, Szanyi 14/9, Pápai 18.
Csere: Cserki 5, Jankovits 9, István -, Vízvári -, Wendler -.

Szolnoki Olaj KK - MAFC 37-69 (10-19, 4-24, 6-14, 17-12)

Szolnok: Frikker -, Kovács G. 5, Mlcoch 2, Kiss -, Taiwo 6.
Csere: Rudner 10, Nagy 2, Csák -, Anda 7, Piukovics -, Hajdu 3/3, Vígh N. 2.

MAFC: Kovács B. -, Sebestyén 27/15, Vígh M. 8, Jankovits 4, Pápai 9.
Csere: Molnár -, István -, Cserki 3, Wendler 9, Tóth -, Vízvári 2, Szanyi 7/3

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Körmendi Törpördögök 66-73 (17-19, 12-19, 16-19, 21-16)

Szombathely: Németh Ba. 3/3, Horváth B. 3/3, Kozma -, Durázi 31/12, Kiss 10/6.
Csere: Zsámár -, Németh Be. 7/3, Körömi 2, Kovács 10/6, Rónai -

Körmend: Doktor 4, Molnár L. 22/6, Németh Á. 8/6, Bordács 20, Oroszi B. 19/3.
Csere: Laczó -, Murai -, Zsebe -, Oroszi V. -, Csák -.