U18: A MAFC, a Vasas, a Pécs és a Körmend a négy között

Kialakultak a Pécsen zajló U18-as országos döntő elődöntőinek párosításai, a Vasas, a MAFC, a Pécs, és a Körmend jutott a legjobb négy közé.

A-csoport

Csütörtök

Vasas Akadémia - ELITE Basket Törökbálint 97-58 (25-17, 19-17, 25-11, 28-13)

Az Elite csak a félidőig tudta tartani magát az alapszakasz első helyezettje ellen. Bár a dobóformát érhette némi kritika a piros-kékeknél, de a palánkok alatti dominanciájukkal - 59-35-re nyerték a lepattanócsatát - és a közeli dobások hatékonyságával (72%) bőségesen kompenzálták, hogy ritkán találtak be távolról.

A Vasas legjobb dobói: Völgyi 19, Nshimba 15, Kiss 14.
A Törökbálint legjobb dobói: Bagi 14, Horváth 13/3, Dobos 12/3.

Körmendi Törpördögök - Budapesti Honvéd /A 88-68 (13-14, 30-15, 21-21, 24-18)

Mindkét fél számára nehezebben indult a mérkőzés, mégis a fővárosiak lehettek elégedettebbek, ugyanis csak a nyitó negyedben 9 támadólepattanót szereztek. A második játékrészben zónára váltott védekezésben a Körmend, ami bevált, s nem utolsó sorban ültek a vasiak triplái, melyeknek köszönhetően megnyugtató előnyre tettek szert, s minden igyekezetük ellenére a Steiger tanítványok már nem tudták ledolgozni a 10-15 pontos hátrányt.

A Körmend legjobb dobói: Molnár L. 18/6, Doktor 17, Márton 14.
A Honvéd legjobb dobói: Kiss 14, Kerpel-Fronius 12/6, Bonilla 12/3.

Péntek

Budapesti Honvéd /A - Vasas Akadémia 56-84 (16-21, 8-18, 17-23, 15-22)

A második nap első mérkőzését a korai kezdési időpont ellenére nagyon frissen kezdte a Vasas, és ahogy első találkozóját, úgy ezt is magabiztosan nyerte meg, tudta pihentetni kulcsjátékosait a délutáni mérkőzésre Armaghani mester. A MAFC, mely betegség miatt egy játékost nélkülözni kényszerült, nem tudta kompenzálni a lepattanózásbeli különbségből (25-54) fakadó hatalmas hátrányát.

A Honvéd legjobb dobói: Kerpel-Fronius 12, Matejovics-Kiss 8-8.
A Vasas legjobb dobói: Munanga 18, Völgyi 15/3, Rudner 12.

Körmendi Törpördögök - ELITE Basket Törökbálint 80-73 (26-16, 12-14, 16-17, 26-26)

A vasiak nagyon jól kezdték a mérkőzést, hamar tízpontos előnyre tettek szert, melyet gondosan őriztek. Egészen a második félidőig, amikor az Elite megrázta magát és zárkózásba kezdett. A negyedik negyed elején Bernacchini triplával kiegyenlített, az utolsó percben a Körmend azonban Szombath jó büntetőzésének, valamint a védekezés feljavulásának köszönhetően ha nehezen is, de nyert és bejutott az elődöntőbe.

A Körmend legjobb dobói: Szombath 21, Márton Á. 17, Doktor 16/3.
A Törökbálint legjobb dobói: Horváth 20/15, Dobos 16/6, Máriás 13.

ELITE Basket Törökbálint - Budapesti Honvéd /A 89-76 (26-18, 13-11, 33-21, 17-26)

A Honvédot két ember húzta utolsó csoportmérkőzésén, ugyanis Kiss és Kerpel-Fronius együttesen 61 ponttal terhelték meg az ELITE gyűrűjét. A két nyeretlen csapat közül a kevesebbet pihenő és a Körmend ellen nagyot küzdő kék-fehér mezes alakulat Horváth és Dobos extra dobóformájának köszönhetően megszerezte a csoport harmadik helyét.

A Törökbálint legjobb dobói: Dobos 34/12, Horváth 26/9.
A Honvéd legjobb dobói: Kerpel-Fronius 34/6, Kiss 27.

Vasas Akadémia - Körmendi Törpördögök 69-50 (13-8, 19-13, 21-18, 16-11)

A körmendiek kevesebbet pihenhettek a találkozóra, ezért kezdték dekoncentráltan a találkozót, szerencséjükre a Vasas sem volt toppon, az 5. percben 6-2-es fővárosi vezetést mutatott az eredményjelző. Innen viszont Rudnerék percei következtek, s hiába zárta 7-0-s rohammal az első félidőt a vasi gárda, 11 ponttal a Vasas vezetett. A fizikai főlényét újfent jól kamatoztatta a piros-kék mezes alakulat, mely 51-24 arányban nyerte meg a lepattanócsatát, ráadásul a válogatott irányítók csatáját is megnyerte a pasarétiek egyese, Kozma Norbert, aki 5 pontot tartotta a vasiak abszolút vezérét, Doktor Pétert, ráadásul -6-os VAL-ba kergette bele riválisát. A Körmend esélyeit alapvetően a sok kihagyott könnyű dobóhelyzet, valamint az ezekből származó 26%-os mezőnymutató redukálta jelentős mértékben. A Vasas csoportelsőként, a Körmend pedig a második helyen lépett tovább az elődöntőbe.

A Vasas legjobb dobói: Munanga 18, Nshimba 17.
A Körmend legjobb dobói: Molnár L. 10/3, Márton Á. - Szombath 10-10.

B-csoport

Csütörtök

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - DKKA-Compar97 101-69 (32-10, 22-17, 23-21, 24-21)

A korai kezdési időpont ellenére a házigazda nagyon jól kezdte és egy negyed leforgása alatt eldöntötte a torna nyitómérkőzését, melyen a székesfehérváriak hiába szereztek jóval több lepattanót (40-24), összesen 37 eladott labdát vétettek, s a kezdésnél mutatott asszisztálás miatt sanszuk nem lehetett a papírforma borítására.

A Pécs legjobb dobói: Kucsora 27/9, Pongó 19/9, Osiyemi 14.
A DKKA legjobb dobói: Kusonics 23/3, Fülöp 10.

MAFC Kosársuli/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 70-57 (11-12, 24-18, 21-10, 14-17)

Nem kezdte jól a mérkőzést a szombathelyi együttes, ám mégis egy ponttal vezetett a Svajda-legénység a nyitó játékrész után. A két középső negyed viszont egyértelműen a fővárosi gárda akarata szerint zajlott le, Mócsánék 17 pontot vertek ellenfelükre, mellyel el is döntötték a találkozó sorsát, mert a SZOKA már csak faragni tudott a tetemes különbségen.

A MAFC legjobb dobói: Mócsán 23/6, Pápai 19.
A SZOKA legjobb dobói: Durázi 13, Németh B. 11.

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 81-55 (25-22, 18-10, 22-7, 16-16)

A kevesebb pihenő ellenére a jóval esélyesebb Pécs ellen jól sikerült a szombathelyiek nyitánya, ám ahogy korábban a MAFC, úgy a házigazda ellen is a két középső játékrész bizonyult döntőnek a találkozó kimenetele szempontjából. Több mint 20 ponttal bizonyult jobbnak a mérkőzés ezen szakaszában a Pécs, mely újabb sikerével bejutott az elődöntőbe.

A Pécs legjobb dobói: Pongó 27/6, Tálos 12, Kucsora 11.
A SZOKA legjobb dobói: Horváth B. 13/6, Németh B. 8.

DKKA-Compar97 - MAFC Kosársuli/A 56-70 (14-7, 18-19, 22-22, 2-22)

Az első mérkőzés után Peresztegi Nagy Ákos alaposan felrázta fiait, merőben máshogy mutatott a fehérvári alakulat, s ez az eredményben is megmutatkozott. Három negyeden át előnyben játszhattak a kék-fehérek, viszont a végjátékra teljesen elfogytak az erőtartalékaik. A MAFC zónavédekezése teljesen megbénította az ellenfél támadójátékát, húszpontos különbséggel nyerték a piros-feketék a záró negyedet, így a mérkőzést is.

A DKKA legjobb dobói: Kusonics 17/6, Varga 15/9, Molnár 10.
A MAFC legjobb dobói: Mócsán 17/9, Pápai 13/3, Kovács 11.

Péntek

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - DKKA-Compar97 61-70 (14-25, 20-12, 15-14, 12-19)

Nagy tartásról tett tanúbizonyságot a szombathelyi együttes, ugyanis az előző nap két veresége nem látszott játékukon, bár az első negyedet a székesfehérváriak kezdték jobban. A rövid szünet jól jött Svajda Gábor tanítványainak, akik megpróbálták ledolgozni már több mint tízpontos hátrányukat, Kusonicsra azonban nem találtak ellenszert a vasiak. A kék-fehérek egészen a mérkőzés hajrájáig nem lehettek biztosak a sikerükben.

A SZOKA legjobb dobói: Németh 13, Szanati 12/6, Kozma 11/3.
A DKKA legjobb dobói: Kusonics 33/9, Varga 12, Fülöp 11.

MAFC Kosársuli/A - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 81-68 (32-24, 12-17, 11-9, 12-17, 14-1)

A csoportgyőzelemre hajtó fővárosiak nagyon bekezdtek a mérkőzés elején, Cserkuti és Mócsán vezetésével összesen 32 pontot termeltek a nyitó játékrészben. A házigazda azonban rendezte védekezését és Mavrenszki mester fiai felzárkóztak, fordítottak, komoly eséllyel pályáztak a győzelemre. Az utolsó perc kezdetén Pongó Marcell duplája után az utolsó szalmaszálba kapaszkodva egyenlíteni tudott a MAFC Mócsán higgadt büntetőzése révén, hosszabbításra mentve ezzel a mérkőzést. A ráadás alig kezdődött el, Pongó megkapta ötödik személyi hibáját és kipontozódott, a vezérét vesztő Pécs pedig már csak egy pontot tudott szerezni a folytatásban, így a MAFC veretlenül lett csoportelső. Érdemes külön kiemelnünk a 11-ből 6-os triplázással 40-et szóró Mócsán Bálintot, aki óriási önbizalommal játszva lényegébe véve csak jó döntéseket hozott, a válogatott vezérei közti párharcot pedig nagyon egyértelműen megnyerte Pongó ellen.

A MAFC legjobb dobói: Mócsán 40/18, Cserkuti 13/6, Pápai 11.
A Pécs legjobb dobói: Kucsora 19/3, Pongó 15/3.