U20: Magabiztos siker Románia ellen

A várakozásoknak megfelelően magabiztos győzelemmel folytatta szereplését az U20-as B-divíziós Európa-bajnokságon a Gáll Tamás irányította magyar válogatott. Az ezúttal a 20 pontig és 11 lepattanóig jutó Fejes Fruzsina vezette magyar csapat 82-41-re győzött Románia ellen.

Románia – Magyarország 41-82 (8-14, 17-21, 5-26, 11-21)
Szófia, U20-as B-divíziós Eb, 4. forduló

Az Európa-bajnokság vasárnapi szünnapját követően az eddig nyeretlen Románia ellen folytatta szereplését a magyar válogatott. A román csapat két súlyos vereséget követően Litvánia ellen már javuló formát mutatott.

Még így is meglepetés volt a találkozó kezdete. A románok két és fél perc után 6-0-ra vezettek, nem meglepő, hogy Gáll Tamás igen elégedetlenül kért időt. Több mint három percet kellett várnunk az első magyar pontokra, Gorjanácz tempója után szigorítottunk is a védekezésünkön. Ennek eredményeként Szamosi kosarával 8-8-nál sikerült utolérni Romániát. Nem mondhatni, hogy számolatlanul potyogtak volna a pontok, mindkét együttes rengeteg hibával játszott, a mieink csupán 26%-kal céloztak mezőnyből az első kilenc percben. A szünetre aztán két leindítás góllal sikerült 14-8-as előnnyel érkeznünk.

A második negyed elején hat perces román gólcsend tört meg, ám a sok magyar labdaszerzésnek köszönhetően Vukov triplájával így is sikerült tíz pontra növelni a vezetést (13-23). A folytatásban nem sokat változott a játék képe, a mieink tartották 8-10 pontos előnyüket, miközben Gáll Tamás minden játékosának lehetőséget adott. A félidőhöz közeledve ismét megrázta magát a magyar csapat, Szamosi majd Nagy kosarával 34-21-re vezettünk, miközben a túloldalon szinte egyedül vitte hátán csapatát Ardelean (25-35).

A fordulás után alig telt el három perc, amikor a román csapatnak időt kellett kérnie, hiszen a mieink egy 9-0-s rohammal nagyon hamar 44-27-re elléptek. Szerencsére ez sem törte meg Szamosiék lendületét, olyannyira, hogy a 26. percben először lépte át a húszat a különbség (30-51). Szellemesen, lendületesen kosarazott a magyar válogatott és egy negyed végi 15-0-s szakasznak köszönhetően a 61-30-ra nőtt a magyar előny.

A záró szakaszra csupán a különbség mértéke volt kérdéses. A románok legjobb dobóját, Ardeleant már ekkor kilencedik labdaeladásába kergették bele a mieink: a 32. percben 37 pontra nőtt a különbség. Gáll Tamás bátran rotálhatta csapatát, ezúttal Fejes Fruzsina és Papp Klaudia járt élen a pontszerzésben, előbbi 16. pontjával alakult ki a kereken 40 pontos különbség (37-77). Fejes végül 21 játékperce alatt 20 pontig és 11 lepattanóig jutva bizonyult a mieink legjobbjának. A magyar együttes végül nagyon magabiztosan győzött és készülhet a keddi, nagyon fontos Litvánia elleni összecsapásra.

Románia: Dumitrache 9/3, Grigore, Kirberg 4, Ardelean 20/12, Raileanu 6. Csere: Gavrila, Avram, Domokos 2, Lache, Magurean, Kokovay.

Magyarország: Nagy D. 13, Gorjanácz 4, Szabó F. 2, Szamosi 15, Barnai 5. Csere: Fejes 20, Vukov 3/3, Pap R. 3, Studer Zs. 4, Papp K. 6, Böröndy V. 6, Raus 1.