U20: Stílszerűen magabiztos győzelem zárásként

A házigazda Bulgária elleni magabiztos győzelemmel fejezte be szereplését a B-divíziós U20-as Európa-bajnokságon a Gáll Tamás irányította magyar leány válogatott. A szombati napon már az A-divizióba visszajutott csapatunk a kontinensviadal zárásaként 89-64-re győzött Bulgária ellen.

Bulgária – Magyarország 64-89 (8-27, 19-21, 25-13, 12-28)
Szófia, U20-as B-divíziós Eb, 9. forduló

Az A-divízióba szombaton frissen feljutott magyar U20-as válogatottunkra vasárnap a házigazda Bulgária válogatottja várt a B-divíziós Európa-bajnokságon. A lányok érthetően felszabadultan várhatták a torna záró mérkőzését és ennek megfelelő játékkal is indult a meccs.

Barnai kosaraival hamar előnybe kerültünk, mindössze két perc elteltével 10-2-re vezettünk. A házigazda cserékkel próbált frissíteni, de Studer ziccerével a negyed derekán tíz pont volt már a különbség. Barnai Judittal továbbra sem bírtak a bolgárok, a center nyolcadik pontja után hiába kértek időt a hazaiak Szabó Fanni egy hármast is beemelt, így a 9. percben már 25-7 volt az előnyünk.

A második szakaszba tetemes, 19 pontos előnnyel érkeztünk. A komolynak mondható különbség kicsit meg is nyugtatta a lányokat, a bolgárok 13 pontig jöttek fel, de Gáll Tamás ismét jókor kért időt és törte meg az ellenfél lendületét. Szamosi törte lendült játékba, majd Szabó leindítás kosarával szinte pillanatok alatt újítottunk, sőt először a meccsen húsz pont fölé nőtt a különbség (16-37). Ebben a szakaszban összességében kiegyenlített volt a mérkőzés, ám a nagyszünetben így is 21 ponttal vezettünk.

A fordulást követően Szamosi Amadea talált be, a magyar válogatott legjobb dobója már a 22. percben 19 pontnál járt – csapatunk pedig 54-31-re vezetett. A negyed közepén szigorított védekezésén Bulgária, ennek eredményeként lassan, de fokozatosan csökkentettek hátrányukon. Hrisztova tempójával a 28. percbe fordulva rég látott távolságba, 11 pontra közeledtek a hazaiak. A negyed végén Iva Kosztova révén a talán kritikusnak mondható tíz ponton belülre jöttek (52-61).

A záró negyed elején aztán megrázták magukat a lányok, Vukov kosarai után alig egy per alatt ismét 15 pontra nőtt a különbség (52-67). Bulgária időkéréssel próbálta megállítani a mieinket, de ezt követően újfent Barnai villant és a magyar válogatott – ahogy már olyan sokszor az idei Eb-n – megmutatta igazi tudását és pillanatok alatt húszra nőtt előnyünk (56-76). Ezzel végleg eldöntve a találkozót. A magyar válogatott újabb nagyszerű mérkőzésén zsinórban nyolcadik győzelmét szerezte meg a 2014-es Eb-n és harcolta ki a visszajutást az A-divízióba – gratulálunk a lányoknak!

Bulgária: I. Georgieva 3/3, I. Kostova 16/3,  Dimitrova 6, Aksentieva 6, G. Kostova 7. Csere: Hristova 14, Kordova, Bandrova 2, Eneva 4, Dineva 5/3, Kamburova, L. Georgieva 1.

Magyarország: Nagy D. 10, Studer Zs. 4, Szabó F. 17/3, Szamosi 22/3, Barnai 16. Csere: Fejes, Papp K. 4, Böröndy V. 2, Gorjanácz 4, Vukov 8, Raus, Pap R. 2.