Vásárhely-Vasas döntőt rendeznek a serdülő fiúknál

Megrendezték a két elődöntőt a fiú serdülő országos döntőn - a Vasas az első negyed végén döntött a MAFC ellen, a Vásárhely pedig az utolsó két percben fordított a címvédő DKKA-val szemben, így ők ketten játsszák a finálét holnap.

Az 5-8. helyekért vívott meccsek közül az elsőn a Debrecen lényegében az első negyedben eldöntötte a Szombathely elleni összecsapást - azt 13 ponttal nyerték a Kalassai Martin (24 pont, 8 pattanó, 6 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) vezette hajdúságiak, a meccset pedig 16-tal (62-46). A túloldalon Poór Gergő volt a legjobb (14 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 10 eladott labda). A másik találkozó szorosan alakult a Zsíros Akadémia és a Sopron között, de a második félidőben szinte végig a Vasas Máté Brúnó (20 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda), Kerti Patrik Bende (6 pont, 10 pattanó) és Pafféri Péter (6 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 9-9 szerzett és eladott labda, 7 kiharcolt fault) vezette fővárosiak álltak jobban. A 35. percben 57-45 volt az állás a budapestieknek, de az innen hátralévő időben 15-0-t csinált a Hajnal Kristóf (17 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) és Csendes Péter (13 pont, 5-5 pattanó, szerzett labda és kiharcolt fault, 7 eladott labda) vezette Sopron, így végül 60-57-re ők nyertek, és ők játszhatnak holnap az 5. helyért.

Az első elődöntőben az első negyed utolsó három perce volt a döntő - ekkor a Vasas Akadémia 14-13 után egy 13-2-es szakasszal zárta le a felvonást (27-15), és hiába próbált meg mindent a MAFC ezt követően, hiába jöttek vissza többször hat, egyszer pedig öt pontra is, látótávolságon belülre már nem tudtak kerülni, így a Vasas jutott a döntőbe (86-75). A győztesnél Konta Zalán (18 pont, 15 pattanó, 7 kiharcolt fault, 10 eladott labda), Bartha Zsombor (10 pont, 13 pattanó) és Imre Domonkos (14 pont, 12 pattanó, 6 eladott labda) voltak a legjobbak, míg a MAFC-nál Tóth Barna (21 pont, 8 pattanó, 10 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 5 eladott labda) emelkedett ki a többiek közül.

A másik elődöntőben a Sodiq Seyi Awogbemi (31 pont, 22 pattanó, 10 szerzett labda, 9 eladott labda, 8 kiharcolt fault) és Kovács Ákos Bence (12 pont, 9 pattanó) vezette, címvédő Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia kiválóan nyitott, 24-8-ra hozták az első negyedet, de a Bánfi Balázs (31 pont, 8-8 pattanó és szerzett labda, 6 eladott labda, 15 kiharcolt fault), Fulai Bátor (10 pont, 6 kiharcolt fault, 5 szerzett és 7 eladott labda) és Dékány Imre (4-4 pont és pattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz) vezette Vásárhelyi Rakékták felálltak a padlóról, már a félidőre is csak egypontos hátránnyal fordultak. A második félidőben fej-fej mellett haladtak a felek - a végjátékban 5 pontra elhúztak a fehérváriak (63-68), de Awogbemi 2 perccel a vége előtt kipontozódott, ami nagy fordulatot hozott, megpecsételte a DKKA sorsát. A vendétlátó vásárhelyiek ugyanis Bánfi vezetésével 7-0-val zárták le a meccset, így végül 70-68-ra győztek, ők játszhatják holnap a döntőt a Vasassal.

Ezen a linken nézhetitek meg a meccseket!