Vasas-Csata DSE finálé lesz a serdülő lányoknál

Megrendezték a két elődöntőt és az 5-8. helyekért a keresztjátékot az U14-es lány korosztály országos döntőjében - a Vasas Akadémia és a Csata DSE játssza a döntőt holnap délután 15:00-tól.

Az 5-8. helyért játszott keresztjáték első meccsén az Atomerőmű KSC Szekszárd sokkal jobban kezdte a meccset a Sopronnál, egy negyed után 11, félidőben pedig 17 ponttal álltak jobban ellenfelük. A második félidőben lényegében nem változott a különbség, simán húzták be a meccset Vincze Nikolett (24 pont, 8 pattanó) és Liszkai Rebeka vezetésével (17 pont). A másik összecsapás szorosabb volt: a DVTK még megnyerte az első negyedet, de a támadójátékán a második negyedre sokat javító BEAC-Újbuda átvette a vezetést a félidőre. Négypontos előnyük a 36. percig nem nagyon változott (53-49), aztán ellépett a fővárosi együttes kicsit, végül nem kellett izgulniuk, győztek 8 ponttal.

Az ötödik helyért tehát a Szekszárd és a BEAC-Újbuda ütközik meg egymással, a 7. helyért pedig DVTK-Sopron csata lesz. Mindkét mérkőzésnek volt már 1-1 felvonása az első napon, még csütörtökön - akkor a BEAC egy hullámzó mérkőzést nyert meg az Atomerőművel szemben, a Sopron viszont simán verte a Diósgyőrt.

Az első elődöntőben a Vasassal egy negyedig tudta tartani a lépést a Török Flóris - Törekvés SE, a második felvonást már 22 ponttal nyerték a pasarétiek, végül 66 ponttal diadalmaskodtak - a csoportmeccsek után várható volt a fölényük az elődöntőben. A másik "ágon" a Csata DSE hiába volt eddig magabiztos, most sokkal jobban megizzadtak a Kecskemét ellen, mint eddig bármikor a torna folyamán. A harmadik negyedben volt közte négy pont is a két együttes között, ezután lépett meg az A-csoportot veretlenül megnyerő Csata DSE. 14 ponttal vezettek a záró játékrész előtt, de a Révész Luca vezette Kecskemét nem adta fel. A hírös városiak mindössze 6 pontot kaptak az utolsó 10 percben, nyerniük azonban így sem sikerült - 7 ponttal bizonyult végül jobbnak a Csata DSE.

Ez azt jelenti, hogy a két csoportgyőztes, a Vasas Akadémia és a Csata DSE vívja majd a döntőt, míg a bronzéremért a Török Flóris - Törekvés SE és a Kecskemét csapnak majd össze.

5-8. helyért keresztjáték

Soproni Darazsak Akadémia/A - Atomerőmű KSC Szekszárd 48-69 (8-19, 11-17, 17-16, 12-17)
Legjobb dobók: Varga 15/3, Karácsony 9, ill. Vincze 24, Liszkai 17, Renczes 8/3.

BEAC-Újbuda KA/A - DVTK-ÉLKSK 64-56 (8-12, 21-13, 19-17, 16-14)
Legjobb dobók: Várszegi 16, Galántai 10, Mányoky 8, ill. Szegeczki 16, Kecskés 15/6.

Elődöntők

Vasas Akadémia/A - Török Flóris - Törekvés SE/A 103-37 (17-11, 31-9, 29-13, 26-4)
Legjobb dobók: Varga 16, Bomba 12, Budácsik 12, Dombai 12, Mudra 10, ill. Dobos 9, Wentzel 7/3.

Csata DSE - Kecskeméti KA/A 58-51 (13-9, 19-14, 20-15, 6-13)
Legjobb dobók: Angyal 16, Horvát 14, Madár 10, ill. Révész 17, Kurtz 14/6, Bakos 7.