Vasas-fölény eddig a kadett lányok országos döntőjében

Elkezdődött az U16-os lányok országos döntője is - a Vasas és a Sopron 2-2 győzelemmel már tovább is léptek az elődöntőbe.

Budapesten, a Gabányi László Sportcsarnokban elkezdődtek az U16-os, tehát a kadett korú lányok országos nyolcasdöntőjének küzdelmei.

Az A-csoportban a Csata DSE nagyon simán verte a DVTK-t, miután a nyitó negyedet is 22 ponttal nyerték, és végig jobban játszottak ellenfelüknél. A másik meccs jóval kiegyenlítettebb és fordulatosabb volt. Az első félidőben a Pécs jobb volt a BEAC-Újbudánál, a térfélcserét követően azonban fordítottak a fővárosiak. Még 5 perccel a vége előtt is vezettek egyetlen ponttal a budapestiek, 48-49 után azonban ők egyetlen pontot sem értek el a záró játékrész második felében, a Pécs 7-et, így a mecsekaljaiak nagy küzdelemben nyertek végül a 27 pontos Juhász Dorka vezetésével.

A-csoport

Csata DSE - DVTK-ÉLKSK 85-50 (32-10, 21-16, 17-9, 15-15)

Legjobb dobók: Horváth 19, Lelik 14, Boros 14, ill. Kovács 18, Vörösházi 9.

Kosárlabda Akadémia Pécs - BEAC-Újbuda KA/A 55-49 (19-14, 13-11, 11-20, 12-4)

Legjobb dobók: Juhász 27/3, Tenyér 15/3, ill. Pusztai 23/3, Zana 8, Pfandler 8.

A B-jelű négyesben a Vasas Akadémia eddig hengerelt, az első napon a Kecskemétet 52, a Szolnokot pedig 56 ponttal győzték le. A Sopron is simán verte a Szolnokot, mivel a félidőben már 23 ponttal álltak jobban ellenfelüknél, és a végére is maradt 18 pont a fórjukból. A Kecskemét ellen már jóval jobban megizzadtak a Hűség Városából érkező lányok, a félidőben még 2 ponttal a kecskemétiek vezettek, és nagyjából a 28. percig előnyben is játszottak. Itt fordított a Sopron, a negyedik negyed jelentős részében pedig kezében tartotta a találkozót, amelyet végül 4 ponttal tudott megnyerni.

A Sopron és a Vasas 2-2 győzelemmel tovább is jutott az elődöntőbe, holnap a csoport első helyéért küzdenek majd egymás ellen.

B-csoport

Soproni Darazsak Akadémia/A - Szolnoki Sportcentrum 66-48 (18-5, 23-13, 11-9, 14-21)

Legjobb dobók: Szeli 18, Czukor 15/3, Varga S. 11, ill. Kányási 24/3, Bozsó 9.

Vasas Akadémia/A - Kecskeméti Kosárlabda Akadémia 88-36 (19-15, 20-10, 27-5, 22-6)

Legjobb dobók: Bernáth 14/6, Mérész 13, Schirohy 11, ill. Gereben 13.

Soproni Darazsak Akadémia/A - Kecskeméti Kosárlabda Akadémia 64-60 (14-9, 14-21, 21-15, 15-15)

Legjobb dobók: Czukor 18/3, Szeli 17, Varga K. 16, ill. Gereben 23/6, Farkas 11/3.

Szolnoki Sportcentrum - Vasas Akadémia/A 48-104 (11-35, 12-26, 11-21, 14-22)

Legjobb dobók: Kányási 21, Bozsó 10, ill. Mérész 20, Varga 15, Tóth F. 12.