Vasas-MAFC és Vásárhely-DKKA elődöntők a serdülő fiúknál

Csütörtökön, Hódmezővásárhelyen elkezdődött a fiú serdülő országos döntő. Az első két nap csoportmeccsei után kialakultak az elődöntők párosításai - lesz egy budapesti derbi a Vasas és a MAFC között, a házigazda pedig a címvédő Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiával néz farkasszemet ma délután a fináléba jutásért. Lássuk az eddigi eseményeket, eredményeket, a mai programot, illetve az élő közvetítés elérhetőségét.

Az A-csoportban csütörtökön két mérkőzést játszottak. Az elsőn a házigazda Vásárhelyi Rakéták a két középső negyedben 25 pontot vertek a Szombathelyre, ennek köszönhetően verték Bánfi Balázs (30 pont, 14 pattanó, 9 kiharcolt fault) vezetésével ellenfelüket (89-64). A másik meccsen a MAFC szintén a két középső negyedben húzott el a Zsíros Akadémiától - Tóth Barna (17 pont, 7-7 pattanó és kiharcolt fault), Jánosi Dominik (18 pont, 8 pattanó) és Hunkár Ádám (12 pont, 7 pattanó) vezetésével verték a Vasas Máté Brúnó (16 pont, 5 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Pafféri Péter (10 pont, 7 pattanó) vezette ellenfelüket (90-64).

Tegnap gyorsan eldőlt a két elődöntőbe jutó kiléte. A Vásárhelyi Rakéták a Zsíros Akadémiát verte könnyedén, az első három negyedben 31 pontos előnyt kiépítve (63-84) - a győztesnél Bánfi Balázs (13 pont, 11 pattanó) mellett Németh Zsombor (16 pont, 9 pattanó), Pánczél Csongor (12 pont, 7 pattanó) és Balogh László (13 pont) voltak a legjobbak, míg a túloldalon a Vasas Máté Brúnó (23 pont, 10 pattanó), Kerti Patrik Bende (11 pont, 11 pattanó), Keszthelyi Boldizsár (7 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) trió emelkedett ki. A másik délelőtti mérkőzésen a MAFC csak a második negyedben volt gyengébb a Szombathelynél, egyébként ellenfelük fölé nőttek, és végül a Tóth Barna (25 pont, 12 szerzett labda, 8 pattanó, 7 kiharcolt fault), Jánosi Dominik (12 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), Dávid Levente (10 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Hunkár Ádám (9 pont, 7 pattanó), Biber Áron Benedek (4 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) ötösfogat vezetésével könnyedén nyertek (85-51).

Ezzel az is eldőlt, hogy a házigazda és a MAFC jutott az elődöntőbe. A Zsíros Akadémia a csoport legszorosabb meccsén verte 15 ponttal a Szombathelyt (54-69) - a fővárosiaknál a Pafféri Péter (12 pont, 7 pattanó, 9 szerzett labda, 6-6 gólpassz és eladott labda), Vasas Máté Brúnó (24 pont) duó vitte a prímet, míg a túloldalon Poór Gergő (27 pont, 7-7 pattanó és kiharcolt fault, 6 szerzett és 8 eladott labda) volt a legjobb. A "csoportdöntőn" a Vásárhely lényegében végig vezetve, magabiztosan húzta be a győzelmet a MAFC ellen (89-52) - a hazaiaknál nagyon sok jó teljesítmény akadt, Bánfi Balázs (21 pont, 16 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Fulai Bátor (12 pont, 4 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda, 7 kiharcolt fault) kiemelkedett közülük, míg a túloldalon Tóth Barna (11 pont, 7 kiharcolt fault, 5-5 szerzett és eladott labda) kicsit magára maradt ezúttal.

4. Szombathelyi Sportiskola KA/A   0gy - 3v

A B-csoportban csütörtökön játszottak négy mérkőzést, és itt is eldőlt az "első két kör" után, hogy kik lesznek ott az elődöntőben. A Vasas 17 ponttal nyerte a Sopron elleni első negyedet, és hiába bukta el a középső kettőt, az utolsóban megint 15-tel voltak jobbak, így végül 23 ponttal nyertek (80-57) - a győztesnél Horváth Botond (14 pont, 10 pattanó), a soproniaknál pedig Csendes Péter (10 pont, 8 pattanó, 7 szerzett labda, 9 kiharcolt fault) emelkedett ki. A címvédő Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia az első negyedben megszerzett előnyéből jelentősen leadott a félidőre, de a fordulás után újra a Debrecen fölé kerekedtek, így végül ők is sikerrel nyitották a négynapos rendezvényt (84-66) - a fehérváriaknál a kadettben is bajnoki címet nyerő Sodiq Seyi Awogbemi (20 pont, 18 pattanó, 6 blokk) és Kovács Ákos Bence (14 pont, 19 pattanó) vitték a prímet, míg a hajdúságiaknál a Kalassai Martin (22 pont, 7 pattanó), Lovas Árpád Botond (17 pont), Turcsik Zoárd Simon (11 pont, 9 pattanó) trió volt a legjobb.

A két esti meccs közül az elsőn a Vasas egy negyed után még hátrányban volt a Debrecen ellen, de a középső két felvonást összesen 16 ponttal nyerték a pasarétiek, ezzel be is húzták a győzelmet (68-54) - a budapesti együttesnél a Konta Zalán (10 pont, 11 pattanó), Horváth Botond (14 pont, 7 pattanó) duó volt kiemelkedő, míg a túloldalon ezúttal Kalassai Martin (15 pont, 7 pattanó) és Turcsik Zoárd Simon (4 pont, 19 pattanó) mellett Tóth Zoltán Dávid (8 pont, 11 pattanó) volt a leghasznosabb. Az utolsó csütörtöki találkozót pedig a DKKA nyerte a Sopron ellen, leginkább a második, 13 ponttal megnyert negyedének köszönhetően (74-86) - a győztesnél megint a Sodiq Seyi Awogbemi (26 pont, 11 pattanó, 6 szerzett labda), Kovács Ákos Bence (18 pont, 11 pattanó) kettős volt a vezér, míg a soproniak legjobbjai Csendes Péter (24 pont, 5 pattanó, 10 kiharcolt fault), Rokob Zsombor (17 pont) és Graf Maximilián (10 pont, 5 pattanó) voltak.

Tegnapra annyi maradt, hogy kiderüljön, pontosan hol végeznek a csapatok a csoportban. A Debrecen a páros negyedeket összesen 22 ponttal nyerte a Sopron ellen, így hiába nyerték a páratlan felvonásokat minimális különbséggel a nyugat-magyarországiak, összességében a Debrecen győzött (66-49). A hajdúságiaknál a Tóth Zoltán Dávid (6 pont, 13 pattanó), Kalassai Martin (19 pont, 8 szerzett labda), Lovas Árpád Botond (16 pont), Turcsik Zoárd Simon (3 pont, 12 pattanó), Pallás Tamás Koppány (9 pont, 3-3 pattanó és szerzett labda) ötös volt a legjobb, míg a túloldalon ezúttal Meszlényi Róbert (14 pont, 6 pattanó, 8 eladott labda) és Rácz Máté Attila (4 pont, 13 pattanó) vitték a prímet. A csoportdöntőn végig borzasztóan szorosan alakult, és általában a címvédő DKKA vezetett - az utolsó bő két percbe is 61-58-as fehérvári vezetéssel mentek be a csapatok, de a Vasas egy 7-0-s szakasszal zárta a meccset, így győzött (61-65). A DKKA legjobbjai megint Sodiq Seyi Awogbemi (22 pont, 23 pattanó, 6 kiharcolt fault, 7 eladott labda, 3 blokk) és Kovács Ákos Bence (15 pont, 10 pattanó, 3 blokk) voltak, míg a túloldal szekerét leginkább Bartha Zsombor (16 pont, 5 pattanó) és Konta Zalán (6 pont, 12 pattanó, 7 szerzett labda) húzták.

16:00  Vásárhelyi Rakéták - Dávid Kornél KA/A

A mai találkozókat élőben elvileg ezen a linken tudjátok majd végignézni!

(Mindig a mérkőzés előtt közvetlenül kerül csak be a stream, tehát most még nem láthatóak a délutáni meccsek például, de amint odaérünk időben, elérhetőek lesznek azok is.)