34 ponttal ütötték ki Koszovót az U16-os fiúk

Magabiztosan hozta Koszovó elleni meccsét U16-os fiú válogatottunk, 80-46-ra nyert Váradi Attila csapata, így a magyarok a 13. helyen végeztek a B-divíziós Európa-bajnokságon.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, 13-14. helyért
Koszovó - Magyarország 46-80 (11-20, 9-16, 12-20, 14-24)

Magyarország: Dancsecs 16/9, Tóth 9/9, Varga 4, Kovács 2, Fazekas 2.
Csere: Meleg 18, Frank 9/3, Martinez 10, Takács 5, Kelenföldi -, Polster 5.

Koszovó legjobb dobói: Kapiti 15, Sholla 8, Vrapcani 8.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első három és fél perc után mindössze 4-3-ra vezettünk, de az ekkor pályára lépő Meleg Gergő tarthatatlan volt a mai napon, vezetésével léptünk meg a negyed felére 7 ponttal (3-10). Koszovó Kapiti és Sholla segítségével tartotta magát látótávolságon belül a 9. perc végéig (11-14), de a szegediek magasemberével nem sok mindent tudtak kezdeni, Meleg már 12 pontnál járt az első 10 perc után - Takács Milán és Frank Áron is betaláltak a negyed végén, így vezettünk 20-11-re egy felvonás után. A második játékrész legeleje leginkább csak rólunk szólt: Frank triplát szólt, betalált Martinez Ralf, Fazekas Máté és Dancsecs András is, utóbbi hármasával pedig 19 pontosra nőtt fórunk 5 perccel a félidő vége előtt (13-32). Ezt követően kicsit kiengedtünk, főleg támadásban álltunk le, így négy pontot faragott hátrányából ellenfelünk, de Martinez két duplával válaszolt. Koszovó triplával zárta ugyan az első 20 percet, de így is 16 ponttal álltunk jobban a nagyszünetben (20-36).

A fordulás után 4 és fél percig nem szereztünk pontot, de a koszovóiak is csak 4-et (24-36). Tóth Bence, Kovács Benedek és Varga Ákos kosaraival válaszoltunk, Takács büntetőjével pedig megvolt a 20 pontos differencia is, először a meccs folyamán. A negyed második felében Dancsecs szórt tőlünk több kosarat is, Martinez duplája zárta a felvonást - az utolsó 10 percet 24 pontos vezetéssel várhattuk (32-56). A záró játékrészben Kapiti révén próbálkozott Koszovó legalább a különbség kozmetikázásával, de mindenre volt válaszunk, Tóth két triplát is berámolt, betalált Polster Attila is, Dancsecs harmadik hármasával pedig 30 pont fölé nőtt előnyünk az utolsó perc kezdetén (46-78). Polster szerzett még egy kosarat, így végül 34 ponttal, 80-46-ra győzött U16-os fiú válogatottunk, ezzel a B-divíziós Eb 13. helyén végeztek Váradi Attila fiai.