44 pontos győzelemmel kezdték a lányok az U19-es vb-t

Nagyon könnyedén, 44 ponttal győzött U19-es lány válogatottunk a világbajnokság nyitónapján, Mexikó ellen.

Női U19-es világbajnokság, Udine, csoportkör, 1. forduló
Magyarország - Mexikó 111-67 (25-11, 21-13, 34-24, 31-19)

Magyarország: Kányási 13, Czukor 14, Dúl 5, Juhász 17, Pusztai 4.
Csere: Lelik 9/3, Boros 6, Gereben 20, Varga 4, Karagits 2, Mérész 4, Török 13/9.

Mexikó legjobb dobói: Sanchez 16/12, Rivera 9/3.

A teljes statisztikát ezen a linken eléritek!

Kányási, Juhász és Czukor kosaraival 9-0-lal kezdtük a meccset, a mexikóiak a negyedik perc elején szerezték első kosarukat egy tripla formájában - a következő mexikói pontra a 8. perc végéig kellett várni, az is egy hármas volt, de addigra már 16 ponttal vezettünk (19-3). A meccs gyakorlatilag már ekkor eldőlt, Mexikó nem volt egy súlycsoportban a mieinkkel - egy darabig 10-12 pont környékén tartották a távolságot, de a 16. perben már 20 fölé nőtt a differencia (39-18). A félidőben 22 pont volt a különbség, és az előnyünk a fordulás után csak továbbnőtt, a 30 pontot Lelik triplájával érte el fórunk a 28. percben (76-46). A végére pont duplaannyi ponttal nyertünk, amennyivel a félidőben vezettük (111-67). Minden játékos dobott pontot a mieinknél, könnyed bemelegítés volt ez a világbajnokság további részére.