A 9-16. helyért folytathatják az U20-as fiúk

Mivel Portugália legyőzte Koszovót, így eldőlt, hogy a magyar U20-as férfi válogatott a 9-16. helyért küzdhet tovább a B-divíziós Eb-n.

Az már a játéknap előtt is biztos volt, hogy a magyar U20-as férfi válogatott abban az esetben juthat tovább a negyeddöntőbe, amennyiben megveri Írországot, Koszovó pedig Portugáliát.

A mieink elvégezték a feladatukat, zsinórban harmadik győzelmüket szerezték az írek ellen, a luzitánok azonban végig vezetve múlták felül Koszovót, így az 5-0-s mérlegű Horvátország mögött a 4-1-gyel végző Portugália lett a csoportmásodik, ők mehetnek a negyeddöntőbe, mi pedig 3-2-vel a harmadik pozícióban végeztünk, és a 9-16. helyekért küzdhetünk tovább - sorsdöntőnek bizonyult tehát az első napon a portugáloktól elszenvedett, egypontos, hosszabbításos vereség.

Az is eldőlt már, hogy pénteken 15:15-től Albánia lesz a mieink következő ellenfele.