A cseheket legyőzték az U16-os fiúk az ORV-n

Az Olimpiai Reménységek Versenyének második napján az U16-is fiú válogatott Csehországot győzte le 77-63 arányban.

Olimpiai Reménységek Versenye, 2. nap
Csehország – Magyarország 63-77 (22-18, 15-22, 18-18, 8-19)

Magyarország: Martinez 13, Somogyi 18, Dancsecs 8/6, Frank 3, Fazekas 17 Cs: Kovács, Csomor, Szentirmai 2, Takács Milán 7, Garamvölgyi, Varga 7, Takács Martin 2.

Horváth Orsolya beszámolója:

Gyenge egy-egy elleni védekezéssel kezdte a mérkőzést a magyar csapat, sok elkerülhető gólt kapott az első negyedben. A második negyedben javult a védekezés, ennek következtében a félidőre a vezetést is át tudtuk venni. A mérkőzés második félidejében egyre inkább kontroll alatt tartottuk ellenfelünket, mind támadásban, mind védekezésben. A végére megérdemelt győzelmet aratott csapatunk.

Váradi Attila vezetőedző: Gratulálok a csapatnak, a második félidőben nyújtott jó védekezéséhez és többségében jól kontrollált támadó játékához.