A magyar fiú válogatott befejezte a debreceni U18-as 3X3-as világbajnokságon való szereplését, miután a spanyoloktól kikaptak a 16 között.

U18-as 3X3 világbajnokság, Debrecen, Nyolcaddöntő
Magyarország - Spanyolország 9-19

A magyar csapat pontszerzői: Horváth, Durázi, Opre 3-3.

Az első négy és fél perc még szorosan alakult, hiszen egy spanyol duplára és egy szép tempóra Horváth Kristóf kettessel válaszolt (2-3), majd egy újabb spanyol kétpontosra Opre Roland egy ugyanilyen kosárral felelt, Durázi pedig egy nehéz helyzetet értékesített a harmadik perc végén (5-5). Itt volt utoljára egál az állás. A spanyolok egy sima ziccerrel jelentkeztek, majd egy újabb kettest raktak a helyére. Horváth ezt követően azonnal válaszolt egy ziccerrel, de itt kezdett kinyílni az olló. A spanyolok magassági fölényben is voltak, ráadásul kintről is jól dobtak, a mi támadásainkban pedig nem volt átütőerő. Még Opre és Durázi dobtak ugyan három pontot, de közel már egyetlen egyszer sem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz. A végén még rátettek egy lapáttal a spanyolok, így végül 19-9-re győztek, ezzel a fiúk befejezték a vb-t a legjobb 16 között.