A franciák a végén léptek át az U18-as lányokon

Bár Lelik Réka parádézott, az utolsó negyedben nem tudta tartani ellenfelével a lépést a magyar válogatott.

U18-as lány A-divíziós Európa-bajnokság, D-csoport, 2. forduló

Franciaország (2-0) - Magyarország (1-1) 76-65 (24-23, 11-14, 18-14, 23-14)

Sopron, Novomatic Aréna 800 néző
Vezette: Mikajlov (orosz), Hrusa (cseh), Pedjev (ukrán)

Magyarország: Studer 9/6, Juhász 5, Gereben 13, Török 3, Lelik 22/9.
Csere: Karagits 9, Kányási -, Mérész -, Boros -, Pusztai -, Angyal 6.
Vezetőedző: Balogh Judit.

Lelik és vele együtt a magyar csapat is jól kezdte a találkozót. Ő két hármast és egy duplát értékesített az első három percben. A magyar együttes jól mozgatta a fizikailag erősebb ellenfelet, de a franciák is beköszöntek távolról. Korán megmutatkozott, hogy küzdelmes lesz a derbi. (12-15) Egészen a negyed végéig a mieink játszottak előnyben, de egy jó gall periódus fordítást eredményezett és időkérésre sarkallta Balogh Juditot. (22-20) A magyar csapat szintet lépett ezt követően védekezésbeli határozottságban, viszont a vendégek egy dudaszóra dobott duplával zárták az első játékrészt. Lelik hihetetlen dobóteljesítményt produkált, harmadik triplája és egy bravúros kettes után már 18 pontnál járt, csapatunk pedig visszavette az előnyt. (28-33) Egészen kilenc pontig nőtt a magyar fór, de jól éltek az eladott labdákkal a franciák és a félidőt hárompontossal zárták. (35-37)

A fordulás után újfent a magyarokról szólt a játék, 7-3-as etappal léptek el a franciáktól, akik nem hagytak fel a belső játékuk erőltetésével. A forgatókönyv viszont hasonlóképp alakult, mint a második tíz perc végén, a franciák kihasználták hibáinkat és visszavették a vezetést. A vendégek nagyon belejöttek az iram diktálásába, folyamatosan fejezték be sikeresen támadásaikat, s pár perc leforgása alatt már 11 pontra rúgott előnyük, Balogh Judit időt kért. Viszont innen már nem engedte ki kezéből a vezetést és a győzelmet a francia csapat, mely 49%-kal, míg a magyar válogatott csak 36,5%-kal dobott mezőnyből. Viszont Balogh Judit tanítványai jó idei meccsben voltak, sőt vezettek a gallok ellen, mely bizakodásra adhat okot a torna folytatására nézve.

A magyar válogatott a holnapi szünnapot követően kedd este, 18 órától lép parkettre, Horvátország ellen.