A szerbeket is kiütötték az U16-os lányok

Újabb ellenfelén gázolt át a magyar válogatott az A-divíziós Eb-n: esélye sem volt Szerbiának.

U16-os női Európa-bajnokság, A-divízió, csoportkör

Magyarország - Szerbia 75-46 (20-12, 26-7, 15-16, 14-11)

Magyarország: Angyal 6, Wentzel 7, Mányoki 2, Budácsik 2, Varga 12
cserék: Vári 2, Tóth F. 6, Dombai 15, Boros 8, Vincze 4, Szirony 7/3, Madár 4

Kissé hektikus játékkal kezdődött a meccs, sok volt a hiba mindkét oldalon, de az első negyed második felében felülkerekedett a magyar válogatott, a szerbeknél becsúszott egy sportszerűtlen hiba is, 16-8-ra megléptek a mieink. Dombai rendkívül ponterősen szállt be a kispadról, de Varga is remekelt, a különbség pedig maradt nyolc pont körül - a második játékrészben aztán egyszer feljött Szerbia öt egységre, de azonnal érkezett rá egy 10-0-s roham, amire időt kellett kérniük. Ez sem tudta megtörni az elsöprővé váló magyar lendületet, a 22-17-ből három és fél perc alatt 37-17 lett, így a nagyszünetre már egyértelmű, szakadéknyi különbséggel mentek a felek - a villogó magyar válogatott nem sok esélyt adott ellenfelének.

Ez a fordulás után már nem is változott, a szerb együttes alig tudott pontot szerezni, a mieink pedig könnyedén tartották, sőt. átmenetileg növelték is az előnyt - volt az harminc egység felett is. Mindezt ráadásul úgy vitték véghez a lányok, hogy egyáltalán nem volt szükségük távoli dobásokra, elég volt a jó védekezés, az elképesztően sok kikényszerített labdaeladás és a büntetőzés - két nap alatt két kiütéses győzelem, ennél jobban nem is kezdette volna csapatunk az A-divíziós Eb-t.

fotó, slide: FIBA.com