Az U16-os lányok megnyerték a Balkanic Next Star Kupát

A magyar U16-os lány válogatott a 24-4-re megnyert második negyednek köszönhetően 68-57-re legyőzte Törökország korosztályos csapatát is, így hibátlan, 4-0-s mérleggel végzett az idei Balkanic Next Star Kupán, megnyerte a tornát.

Dombai Réka vezetésével sokkal jobban kezdtek a lányok a törököknél, az első negyed felénél már 11-2-re vezettek, így a félholdasok annak is örülhettek, hogy nem lett nagyobb a különbség 10 perc játék után (9-17). Nem úgy a második felvonásban, ahol gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Leginkább Madár Eszter, Boros Júlia, Bánhegyi Beatrix és Dombai révén egész parádés negyedet produkáltak a mieink, 30 pontosra nőtt a távolság a két fél között, és csak azért nem lett ennyi, mert a törökök a félidő végén szereztek egy duplát - ezt a 10 percet így is 24-4-re vesztették el (13-41).

A fordulás után fordult a kocka, lejöttek 20 pont környékére, többször azon is belülre a törökök, de lényegi veszélyt nem jelentettek a magyarokra. A záró játékrészt 17 pontos előnyből várták a lányok (38-55), és bár itt még közelebb jöttek ellenfeleink, mindkét gárda pontatlanná vált, kevés volt összességében a kosár, ez pedig az előnyben játszó mieinknek kedvezett. Végül 68-57-re győzött Mészárosné Kovács Andrea csapata, ezzel 4-0-val hozta a tornát, így első helyen végzett az idei Balkanic Next Star Kupán.

Törökország U16 - Magyarország U16 57-68 (9-17, 4-24, 25-14, 19-13)

Magyarország: Madár Eszter 19, Dombai Réka 10/6, Boros Berta 3, Boros Júlia 14, Bánhegyi Beatrix 8.

Csere: Dénes Anna 2, Ehmann Dalma -, Vincze Nikolett 10, Rácz Karolina 2, Zsámár Lili -.

A törökök legjobb dobói: Zeybek 17, Akalan 13/3.

Mészárosné Kovács Andrea szövetségi edző: "Tornagyőzelmünket Zentai Levente emlékének ajánljuk. Szívünkben örökké megőrzünk!"