Az U18-as fiúk 35 ponttal győztek Románia ellen

U18-as fiúválogatottunk Románia korosztályos csapata ellen játszott felkészülési mérkőzést - végig magabiztosan vezetve, simán győztek a srácok 90-55 arányban.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország U18 - Románia U18 90-55 (22-17, 24-17, 24-11, 20-10)

Magyarország U18: Lewis -, Kerpel-Frónius 2, Rudner 7, Durázi 17/3, Pápai 2.
Csere: Kucsora 20/6, Krnjajski 13/3, Fülöp 10, Németh 6, Werner 5, Kovács 6, Fazekas 2.

A románok legjobb dobói: Tohatan 15, Nasturescu 11/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az 5. percben még vezettek a románok (5-8), de a meccsen először és utoljára - Rudner, Kucsoda, Durázi és Krnjajski révén fordítottunk. 16-14-nél volt még szoros az állás, de Kucsora pontjaival jobban zártuk a negyedet, Németh Ákos ziccere után pedig 5 ponttal vezettünk (22-17). A második felvonásban Durázi Krisztofer révén 10 pont fölé tornáztuk az előnyt, és sokáig ilyen távolságban tartottuk a románokat. 7 pontra közelített az ellenfél, az volt a legszorosabb állás, de Kucsora, Krnjajski és Fülöp is betaláltak, 16 egységre nőtt a magyar fiúk előnye, amiből 12 meg is maradt a félidőre. A fordulás után vált igazán naggyá a differencia a két fél között, a 26. percben megvolt a közte 20 is, az utolsó 10 percre pedig 25 pontos előnnyel fordulhattunk. Itt még 10 pontot ráraktunk a különbségre, így végül 90-55 arányban, 35 ponttal győzött az magyar U18-as fiú válogatottunk a románok ellen.