Az U18-as fiúk kikaptak a britektől

U18-as fiú válogatottunk az első negyedben még több mint 10 ponttal vezetett Nagy-Britannia korosztályos csapata ellen, ám a második negyedben már fordítottak a szigetországiak, a fordulás után pedig nem sikerült már visszavenni a vezetést.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország U18 - Nagy-Britannia U18 70-85 (26-19, 9-25, 17-20, 18-21)

Magyarország U18: Somogyi 7/3, Dancsecs 12/6, Katona 7/3, Kucsera 3, Oroszi 3/3.
Csere: Benke -, Papp 4, Mucza 6, Rátvay 9, Mokánszki 3/3, Polgárdy 5, Tóth 11/6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A találkozó első négy percében fej-fej mellett haladtak a felek (8-9), ám ezt követően futott egy 15-3-at a magyar csapat úgy, hogy lényegében minden pályáralépő hozzászólt a tánchoz (23-12). A legnagyobb előny 12 pont volt a javunkra a 10. percben (26-14), de még ebben a negyedben visszajött 7 pontra ellenfelünk (26-19). A második játékrész döntőnek bizonyult - két percig Mucza Tamás kosaraival tartottuk előnyünket (30-24), de a szigetországiak csináltak ezt követően egy 16-2-t, amivel végleg átvették az irányítást (32-40). A félidőben 9 ponttal vezettek a britek (35-44), a 22. percben pedig már 15 ponttal (38-53). Bár innen kétszer még visszajött a magyar válogatott 7 pontra, de igazán szorossá már sem ebben, sem a következő felvonásban nem tudta tenni a meccset Ferenczi Tamás együttese, végül 85-70-re győzött ellenfelünk.