Az U18-as fiúk másodjára is legyőzték a románokat

A tegnap esti edzőmeccs után ma kora délután újra összecsapott egymással a magyar és a román U18-as válogatott - ezúttal is a mieink nyertek, most 81-73-ra.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország U18 - Románia U18 81-73 (21-9, 19-25, 24-20, 17-19)

Magyarország U18: Somogyi 6/3, Dancsecs 8/3, Katona 12, Werner 3, Taiwo 14.
Csere: Benke 4, Tóth 4, Mokánszki 13/9, Papp 7, Farkas 5, Kucsera 2, Oroszi 3.

A románok legjobb dobói: Chitu 22/12, Petrescu 13/3, Fometescu 10/6.

Annyiban mindenképp más volt a ma kora délutáni összecsapás, mint a tegnap esti, hogy Ferenczi Tamás együttese ezúttal a páratlan negyedekben bizonyult jobbnak a románoknál, ellenfelünk pedig sokkal jobban tartotta magát, mint tegnap - az első negyed után meglévő 12 pontos hátrányát lefelezte a félidőre, majd a második félidőben is ott voltak a magyar válogatott nyakán, ha nem is lőtávolon belül. Végül 81-73-ra így is nyert csapatunk.

A tegnapi naphoz hasonlóan a románok szabálytalankodtak többet (19-27), és emiatt jóval több büntetőnk volt (20/31, 61%, ill. 9/16, 56%), a gólpasszokban jelentős különbség volt a javunkra (19-12), a duplákban sokkal eredményesebbek voltunk (23/34, 68%, ill. 17/33, 52%), a triplaszázalék pedig megint hasonlóan alakult (31%, ill. 29%), viszont ezúttal mennyiségre a románok dobtak többet kintről (5/16, ill. 10/35), az eladott labdáik számát pedig nagyon leszorították mára (22-14).

Ferenczi Tamás, az U18-as válogatott szövetségi kapitánya Farkas Dávid technikai vezetőnek adott nyilatkozatot: A második edzőmérkőzésünkön újabb négy játékosnak adtunk lehetőséget, illetve próbáltuk a játékperceket elosztani. Hullámzó volt a játékunk, volt, amikor nagyon jó periódusokat produkáltunk, támadásban, amikor precízen, pontosan lejátszottuk a játékainkat, akkor tudatos kosarakat tudtunk belőle dobni. A védekezésünkkel volt viszonylag nagyobb gond. Rotációban elkéstünk, „close outban” nem használtuk a kezünket, és ezért a kiosztásokból viszonylag sok hárompontost kaptunk. Amikor a mérkőzésen rossz felfogásban támadtunk, és siettettük a játékot, akkor azt könyörtelenül kihasználta a román csapat, és sok könnyű kosarat tudott belőle dobni. Folytatjuk tovább a felkészülést, jövő héten újabb két mérkőzést játszunk a jó erőből álló belga csapat ellen.