Az U18-as lányok kétszer is legyőzték Törökországot

Pénteken és szombaton két felkészülési mérkőzést játszott U18-as lány válogatottunk - mindkét alkalommal simán győztük le Törökországot.

A wbasket.hu beszámolója a pénteki mérkőzésről:

"A pénteki mérkőzésen a szoros első negyed után a második 10 perc kiváló dobóformát és ponterős játékot hozott. Ennek eredményeként a félidőben 49-30-ra vezettek a magyar lányok.

A harmadik negyedben stabilan 20 pont felett állandósult a különbség. A záró szakasznak 63-38-ról vágtak neki a csapatok. Ez a periódus már kiegyenlítettebb játék mellett zajlott, mely során mindkét szakmai stáb az összes játékosának lehetőséget biztosított. A magyar válogatott 70-54-es sikert aratott. A két csapat szombaton 18 órától ismét összecsap.

Eredmény
Magyarország U18 – Törökország U18 70-54 (22-21, 27-9, 14-8, 7-16)"

A teljes statisztika ezen a linken elérhető!

Magyarország U18: Pusztai 6, Gereben 6, Lelik 15/9, Czukor 8, Juhász 15.
Csere: Tenyér -, Boros 6, Varga 2, Dúl 7/3, Kovács 5, Farkas -, Karagits -.

A törökök legjobb dobói: Alper 8, Topcu 8/3.

A wbasket.hu összefoglalója a szombati meccsről:

"A két csapat pénteki mérkőzésén 70-54-es magyar siker született. A magyar csapat ezen a délutánon már az első negyedben nagy előnyre tett szert. A játékrészt 11-0-s futással zárták a mieink és így 10 perc után 26-6-ra vezettek. A második etap elején volt egy kisebb felzárkózásuk a törököknek, de a félidő hajrájához közeledve visszaállt a 20 pontos differencia.

A 44-21-ről induló harmadik negyedben is növelte előnyét válogatottunk, amely minden fontos mutatóban nagy különbséggel felülmúlta riválisát. 30 perc után 61-31 állt az eredményjelzőn. A találkozó lehetőséget kínált, hogy ismét minden nevezett játékos pályára léphessen. Ráadásul mindenki szerzett pontot is. A záró szakaszban még 12 egységgel növelte a differenciát válogatottunk. A 79-37-es győzelem alkalmával a 15 pontos Czukor Dalma bizonyult a legeredményesebbnek.