Bejutott az Eb negyeddöntőjébe az U16-os válogatott

Óriásit fordítottak Filipovityék a negyedik negyedben, ezzel ott vannak a legjobb nyolc között.

U16-os Európa-bajnokság, B-divízió, csoportkör

Magyarország - Bosznia-Hercegovina 79-65 (16-18, 9-17, 22-17, 32-13)

Magyarország: Verasztó 8/3, Balsay 9, Pallai 13/3, Kovács B. 11, Fekete 7
cserék: Kopácsi -, Csikai 2, Filipovity 17/3, Kiss B. 2, Dokmanovic 8, Lukács 2

Szoros, fordulatos első negyedet vívtak a felek, a bosnyákok dobták az első kosarat, amire egy 6-0-s etappal válaszoltak a mieink, de aztán ismét Bosznia időszaka következett egy 8-2-es futás képében. A játékrész végéig kiegyenlítetten alakult a meccs (18-16-ra vezettek a bosnyákok), ám a második negyedben már fölénybe került ellenfelünk: rögtön egy 13-4-es rohamot produkált a gárda és tíz pont feletti előnyt épített ki. Ezen jelentősen nem is sikerült már faragni a nagyszünetig, közte tízzel fordultak a csapatok - a magyar válogatott bőven 30% alatti mezőnymutatóval, 0/11-es triplázással hozta magát nehéz helyzetbe.

A fordulás után felszívta magát a magyar válogatott, 28-41 után egy 10-1-es sprintet vágtak ki Filipovityék, sőt, a játékrész hajrájában egészen két pontra sikerült felzárkózni. Itt aztán ismét stabilizálta magát Bosznia-Hercegovina, de a negyedik negyedben jött az igazi fordulat: 47-54 után valósággal átgázolt ellenfél a magyar csapat. Sorra ültek a duplák, ültek a triplák, kimaradtak a bosnyák dobások, bő hat perccel a vége előtt a mieink átvették a vezetést és egy 17-3-as (!) rohammal állva is hagyták ellenfelüket. A hajrát még megpróbátla szorossá tenni Bosznia, de Kovács és Balsay is fontos kosarat szerzett, másfél perccel a vége előtt pedig eldőlt a mérkőzés - a magyar válogatott 4-1-es mérleggel zárta a csoportját és a B-divíziós Eb legjobb nyolc csapata között folytathatja.