EYOF: Ezüstérmet szereztek a lányok

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál kosártornájának döntőjében a spanyolok 73-57-re legyőzték lány válogatottunkat, de Mészárosné Kovács Andrea együttese így is ezüstérmes lett.

EYOF, lányok, döntő
Magyarország - Spanyolország 57-73 (14-19, 15-18, 13-21, 15-15)

Magyarország: Angyal 10/6, Dombai 7/6, Wentzel 2, Tóth 7, Varga 3.
Csere: Boros 5, Vincze 5, Madár -, Szirony 7, Budácsik 5, Vári -, Mányoky 6.

A spanyolok legjobb dobói: Carrera 18, Mendez 11/6, Pueyo 10/6, Hernandez 10/6, Garcia 10.

A meccs teljes statisztikája!

6-0-lal kezdtek a spanyolok, de gyorsan egyenlítettünk, és 12-13-ig bár végig ellenfelünk állt jobban, mi ott loholtunk a nyakában. Itt futottak egy 6-0-t a spanyolok, amivel megint megléptek (12-19), sőt, a második negyedet is triplával kezdte Spanyolország, 4-5 pontra ott voltunk tőlük folyamatosan. 24-29 után jött egy újabb 6-0 Carreráéktól, amivel 10 pont fölé nőtt a differencia (24-35), de Mányoky Réka és Angyal Barbara révén visszajöttünk 10 ponton belülre a félidőre (29-37). A fordulás után ugyanez a "gumizás" volt a meccs menete - a spanyolok próbálták eldönteni a meccset, de Dombai Rékáéknak mindenre volt válaszuk. A negyed végét rontottuk el, egy 7-0-s szakasszal 16 pontra növeléték előnyüket a hispánok, ami döntőnek bizonyult. Innen már nem nagyon változott a különbség, így Spanyolország 73-57-re győzött, és megnyerte az EYOF női kosártornáját, míg a mieink a második helyen végeztek.