EYOF: Óriási győzelemmel döntőben a lányok

Az első negyedben már 15 pontos hátrányban volt lány válogatottunk az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál elődöntőjében, de Mészárosné Kovács Andrea csapata nem adta fel, a negyedik negyedre egyenlített, fordított, és végül 65-57-re győzött.

EYOF, lányok, Elődöntő
Magyarország - Törökország 65-57 (11-21, 18-12, 12-13, 24-11)

Magyarország: Angyal 16/9, Wentzel 9, Mányoky -, Tóth 14, Varga 5.
Csere: Vári -, Dombai 12/3, Szirony 2, Budácsik 7, Boros -.

A törökök legjobb dobói: Fitik 20/6, Bayram 11.

A meccs teljes statisztikája!

Sajnos nagyon rosszul kezdtünk, Tóth Franka két pontját leszámítva nem tudtunk a törökök gyűrűjébe találni, így 15-2-vel nyitották az első 7 percet, és volt kétszer 15 pontos előnye is a félholdasoknak - így még annak is örülhettünk, hogy "csak" 10 pont hátrányban voltunk 10 perc játék után. Éledeztünk a második felvonásban, de közelebb jönni nem sikerült a törökökhöz jó ideig - a félidő utolsó három percében aztán Angyal Barbara, Tóth, Dombai Réka és Wentzel Nóra is betaláltak, ennek és a leálló török támadójátéknak köszönhetően visszajöttünk négy pontra (29-33).

A fordulás után egy ideig sikerült tartani minimális hátrányunkat, aztán azonban Fitik révén újra ellépett 11 ponttal ellenfelünk a 27. percre (33-44). Budácsik Dorottya, Wentzel, Tóth és Angyal révén újfent mienk volt azonban a negyed hajrája (41-46), és bár a törökök egy ideig tudták tartani ezt az előnyüket, Angyal triplájával a 36. percben egalizáltunk (50-50). A mérkőzés folyamán először Tóth két büntetőjével vezettünk (54-52), Wentzel, Dombai és Angyal kosaraival pedig el is dőlt a mérkőzés az utolsó perc kezdetére. 65-57-re nyert végül Mészárosné Kovács Andrea együttese, így a magyar csapat bejutott az EYOF döntőjébe.