EYOF: Szinte végig vezetve verték az olaszokat a fiúk

Az 5-8. helyekért rendezett keresztjátékon Váradi Attila csapata 78-74-re legyőzte Olaszországot, így holnap az 5. helyért léphet pályára az Európa Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.

EYOF, 4. nap, fiúk, 5-8. helyért
Magyarország - Olaszország 78-74 (22-14, 17-20, 23-17, 16-23)

Magyarország: Balsay 8, Filipovity 7/3, Pintér 6, Kovács 26, Fekete 4 Csere: Kopácsi 9/3, Lukács 5, Kiss 5/3, Verasztó 2, Kármán 2, Dokmanovic 4

Horváth Orsolya technikai vezető beszámolója:

Villámrajtot vett a magyar csapat, a 3. percben 12-0-ás magyar vezetésnél az olasz csapatnak időt kellett kérnie. A folytatásban már kiegyenlítettebb volt a játék, sőt a 18. percben kiegyenlítettek a vendégek, de a hazai időkérés meghozta az eredményét, félidőre 5 pontos magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok. A második félidőben jól őrizte előnyét válogatottunk, visszaverte az ellenfél felzárkózási kísérleteit, okosan játszott az agresszív letámadás ellen. Lelkes és fegyelmezett játékával teljesen megérdemelt győzelmet aratott nemzeti válogatottunk az "A" divíziós olasz csapat ellen.

Váradi Attila - vezetőedző: Gratulálok a csapatnak! Holnap újra mérkőzés, ilyen játékkal tudunk eredményesek lenni.