Ezúttal 4 ponttal kaptak ki az U18-as fiúk a britektől

A tegnapi 15 pontos vereség után ezúttal 4 ponttal maradt alul U18-as fiú válogatottunk a britek ellen - 14 pontos előnyünk volt még 5 perccel a vége előtt, de 92-88-ra győzött Nagy-Britannia.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország U18 - Nagy-Britannia U18 88-92 (22-21, 19-15, 26-21, 21-35)

Magyarország U18: Dancsecs 21/9, Tóth 2, Mokánszki 12/3, Katona 5, Rátvay 9.
Csere: Polgárdy 5/3, Mucza 8/3, Oroszi -, Somogyi 17/9, Kucsera 7, Farkas -, Papp 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Rátvay és Mokánszki vezetésével 8-2-vel nyitottuk a találkozót, de a britek gyorsan rendezték a soraikat - szinte végig vezettünk az első negyedben Somogyi és Dancsecs kosarainak köszönhetően, de egyetlen pont volt a különbség 10 perc játék után (22-21). A második negyed eleje a szigetországiaké volt, ezúttal 9 ponttal léptek meg (25-34), és felsejlett a tegnapi meccs, amikor a második negyedben fordított és lényegében nyerte meg a találkozót ellenfelünk. Ezúttal azonban sikerült rendbe szednünk magunkat, Dancsecs és Polgárdy hármasaival pedig a vezetést is megszereztük a nagyszünetre (41-36).

Somogyi, Dancsecs és Mokánszki révén nagyon gyors 8-0-val nyitottuk a harmadik negyedet, 13 ponttal léptünk meg (49-36). Potyotgtak a kosarak mindkét oldalon, de a britek nem tudtak közelebb jönni, sőt, a 26. percben 16 pont is volt a differencia a két fél között (64-48). Itt behúztuk egy kicsit a féket, de Rátvay 2+1-ével így is 10 pont volt az előnyünk az utolsó játékrész előtt (67-57). A záró 10 perc során pillanatok alatt lejöttek 5 pontra a britek, de ennél közelebb nem jutottak, sőt, 14 ponttal vezettünk megint 5 perccel a vége előtt (80-66). Itt aztán megint nagyon megálltunk, Dancsecs és Somogyi egy-egy tripláját leszámítva nem szereztünk pontot az utolsó pillanatokig, miközben ellenfelünk minden támadásból szórta a kosarakat, a 39. percben már ők vezettek egy bő 3 perc alatt futott 21-6-os sorozattal (86-87). A végén a büntetőzést is megoldották, így lett a vége 88-92 a britek javára.