Horvátországban vereséggel kezdett az U18-as válogatott

Farkas Dávid, az U18-as férfi válogatott technikai vezetője számolt be a mieink első horvátországi találkozójának eseményeiről

Horvátország U18 - Magyarország U18 88-65 (19-15, 11-13, 19-16, 39-21)
Pozega, Grabrik Sportcsarnok
Magyarország U18: Pongó M. 13/3, Horváth K. 10/9, Demeter A. 5, Márton Á. 2, Pápai M. 3
Cserék: Doktor P. 4, Krnjajski B. 8, Kiss Á. 14, Kucsora Cs. 6/6, Kozma N. -, Durázi K. -, Bordács S. -,
Szövetségi kapitány: Ferenczi Tamás

A mérkőzés 33. percéig kontrolláltuk a játékot, 4-5 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki egyik csapat javára sem.

Védekezésben és támadásban is megvalósítottuk azokat, amiket a szakmai stáb eltervezett, letámadó zónánk kifejezetten összezavarta a horvát játékosokat, rengeteg labdaszerzés-ziccer kombináció alakult ki belőle.

Sajnos az utolsó 7 percre elfáradtunk, mely megmutatkozott a külső dobásaink pontatlanságában, valamint abban, hogy védekezésben sem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, mint előtte.

A mérkőzést látva a különbség nem tükrözi a játék képét, ám így sem vallottunk szégyent az "A" divízióban szereplő vendéglátóink ellen.

Folytatás holnap 17 órától a Velikai Edzésközpontban.

Ferenczi Tamás szövetségi kapitány értékelése:
"Túl vagyunk az első felkészülési mérkőzésünkön. Rendkívül jó színvonalú mérkőzést játszottunk. Az utolsó 7-8 percben bedarált minket az ellenfél és minden egyes technikai hibánkat, eladott labdánkat, kihagyott ziccerünket kosárral büntették. Csapatépítés, valamint a támadó-védő stratégia tesztelésének szempontjából hasznos mérkőzést játszottunk, holnap folytatjuk!"

Fotó: Farkas Dávid - MKOSZ