Horvátországot is legyőzték az U18-as lányok

Az udinei U19-es világbajnokságra készülő U18-as lány válogatottunk a törökök elleni két meccs után most Horvátországot győzte le, 76-59 lett a végeredmény.

A wbasket.hu beszámolója:

"Pontgazdag negyeddel indult a mérkőzés. Válogatottunk három triplát is értékesített: Lelik Réka kétszer, Juhász Dorka egyszer volt eredményes távolról. Végül 10 perc után 24-18-ra vezettek a mieink. A második etapban 6-10 pont között állandósult a különbség, a félidőben 43-32 állt az eredményjelzőn.

A döntőnek a harmadik negyed bizonyult, melyet 11-4-es sorozattal kezdett válogatottunk. Az utolsó 10 percnek 60-54-ről vágtak neki a csapatok. A 20 egységet is átlépte a játékrész elején az előny, így végül magabiztos győzelemmel zárta az U19-es Világbajnokság előtti utolsó felkészülési meccsét a magyar válogatott. A csapatunk legeredményesebbje a 15 pontos Gereben Lívia lett.

Válogatottunk csütörtökön kel útra Udinébe és szombaton 15 óra 45 perckor Mexikó ellen mutatkozik be a Világbajnokságon.