Kikapott Japántól U19-es lány válogatottunk

Hiába kezdett jól U19-es lány válogatottunk az udinei világbajnokság második napján, Japán már a második negyedben fordított, és egy szoros meccsen végül le is győztek minket 68-59 arányban.

Női U19-es világbajnokság, Udine, Csoportkör, D-csoport, 2. forduló
Japán (2-0) - Magyarország (1-1) 68-59 (11-17, 17-10, 17-17, 23-15)

Japán legjobb dobói: Mawuli 13, Akaho 11/3, Miyashita 10.

Magyarország: Pusztai 11, Gereben 13/3, Lelik 5/3, Török 4, Juhász 14.
Csere: Czukor -, Kányási 6, Dúl 6, Mérész -, Boros -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megnézhetitek!

Megint parádésan kezdtük a mérkőzést, hiszen Gereben Lívia, Juhász Dorka és Lelik Réka kosaraival 9-0-val nyitott Balogh Judit csapata, és csak a 6. perc legeljén találtak be először a japánok (3-9). Pusztai Petra és Török Ágnes is eredményesek voltak (tehát az összes kezdőnk dobott kosarat pár perc alatt), és a 8. perc közepén megvolt a 10 pontos különbség is a két fél között (7-17). Sajnos ezután mieink megálltak támadásban, a negyed hátralévő részében nem szereztünk pontot, így ellenfelünk előbb 6 pontra zárkózott a felvonás végéig (11-17), a második játékrészben pedig Juhász két gyors kosara ellenére a 16. perc elejére egyenlítettek (21-21). Kasagi 5 pontjával 13-0-sra hízlalta a japán rohamot, amivel 5 ponttal meg is lépett ellenfelünk, de ekkor sikerült egy kicsit rendezni a sorokat - Dúl Panka és Gereben kosaraival visszavettük a vezetést, és ugyan két japán büntető zárta az első 20 percet, de így is csak 1 pont volt a differencia a két együttes között a nagyszünetben (28-27).

A fordulás után is nagyon kiegyenlített, bár hullámzó volt a játék - előbb Gereben révén átvettük a vezetést, majd Japán futott egy 6-0-s szakaszt, amire mi Pusztai révén csináltunk egy 9-2-es rohamot. Az ázsiai gárda időt kért, ők jöttek egy újabb 6-0-s résszel, majd Juhász két kosárral egyenlített (42-42). A negyed végjátékában büntetőkkel szereztek vezetést a japánok, de Pusztai duplája zárta a felvonást, és így továbbra is egy pont volt a hátrányunk 10 perccel a vége előtt (45-44). Sajnos az utolsó játékrészt nem kezdtük jól, Japán több ziccert is értékesített, így a 33. perc végére 6 ponttal megléptek (53-47). Kányási Veronika két duplája nagyon kellett, hogy visszajöjjön a magyar együttes a meccsbe, 5 perccel a vége előtt két ponttal voltunk lemaradva (55-53). Megint megálltunk pontszerzésben, a japánok futottak egy 6-0-t, amivel kialakult legnagyobb eddigi előnyük, időt kért Balogh Judit a 38. perc közepén (61-53). Nagy hajrába kezdtünk Gereben és Juhász révén, de négy pontnál közelebb nem értünk, Japán egy triplával az utolsó perc kezdetén eldöntötte a találkozót, és végül 68-59-re győzött.

Hiába nyertük meg a lepattanózást (47-50), valamivel több eladott labdánk volt (11-13), körülbelül hasonlóan rosszul dobott mindkét válogatott kintről (4/27, 14.8% vs. 2/21, 9.5%), és kulcsjelentőséggel bírt, hogy amíg a japánok kiválóan büntetőztek (14/15, 93.3%), addig nekünk nagyon gyengén ment a vonalról (7/15, 46.7%).