Kikaptak a törököktől az U16-os lányok

Az első félidőben nagy hátrányt szedett össze U16-os lány válogatottunk a törökökkel szemben, amit már nem tudtak ledolgozni a második 20 perc során - végül 63-56-os vereséget szenvedtünk.

U16-os A-divíziós Európa-bajnokság, 9-12. helyért
Törökország - Magyarország 63-56 (17-11, 20-9, 13-14, 13-22)

Magyarország: Angyal 6, Dúl 2, Farkas 2, Wentzel 2, Kovács 7.
Csere: Horváth 5, Varga 13, Fülöp 1, Tóth O. 8, Mányoky 6/6, Tóth F. 4.

A törökök legjobb dobói: Fitik 17/15, Soysal 12, Alper 10/3.

A meccs teljes statisztikája!

Farkas Laura révén mi szereztük meg a vezetést a harmadik percben, de több mint 4 percig nem találtunk újra a törökök kosarába, amit egy 8-0-s szakasszal használt ki ellenfelünk. Tóth Orsolya révén kezdtük meg a visszakapaszkodást, Mányoky Réka is dobott egy hármast, de a törökök mindenre válaszoltak, 6 ponttal álltak jobban 10 perc játék után (17-11). A második negyed elején Horváth Fruzsina és Tóth Orsolya kosaraival még közelebb is jöttünk ellenfelünkhöz, de Mányoky második hármasa után, a 13. percet követően egy újabb 6-0-lal 10 pont fölé nőtt hátrányunk (30-18). Összesen két büntetőt tudtunk értékesíteni a félidő utolsó hét percében, a törökök hármassal zárták a játékrészt, így 17 ponttal vezettek 20 perc után, nagy hátránynak tűnt ez a nagyszünetben.

Kovács Kitti és Varga Alíz kosaraival egy gyors 6-0-val kezdtük a harmadik negyedet, Soysal azonban egymaga válaszolt egy 5-0-s szakasszal. Kiegyenlített játék folyt, egyik csapat sem igazán tudott a másik fölé kerekedni - a törökök tartották magukat a negyed végén is Angyal Barbara 4 pontja ellenére is. A záró 10 perc elején a törökök megint jobban játszottak kicsit, 20 pontosra nőtt fórjuk a 32. perc végére (58-38). A lányokban volt tartás, becsületből nekimentek ellenfelüknek még ilyen hátrányban is - a két Tóth, Orsolya és Franka, valamint Varga kosaraival a negyed felére visszajöttünk 13 pontra (58-45). Az utolsó három percben még csináltunk egy 7-0-s szakaszt, de ekkor már csak a különbségen tudtunk változtatni, a vereség tényén sajnos nem - 63-56-ra győztek a törökök, így mi holnap a 11. helyért játszhatunk majd.