Kikaptunk a portugáloktól

U16-os fiú válogatottunk jól kezdett a portugálok ellen, de ellenfelünk még az első negyedben átvette a vezetést, szinte végig előnyben játszott, így végül 65-58-as vereséget szenvedtünk - a 13-16. helyekért folytathatjuk.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, 9-16. helyért
Magyarorság - Portugália 58-65 (17-21, 14-16, 9-10, 18-18)

Magyarország: Dancsecs 20/12, Tóth 3/3, Varga 9, Kovács -, Fazekas 8.
Csere: Takács 1, Frank 3, Martinez 6/3, Meleg 8, Kelenföldi -.

A portugálok legjobb dobói: Amarante 16/3, Texeira 16/3, Peixe 11/3.

A meccs teljes statisztikája!

Dancsecs András és Varga Ákos kosaraival 8-2-re vezettünk két és fél perc után, és az első hat percben tartottuk is lényegében az előnyünket (12-7). A gondok a negyed utolsó négy percében kezdődtek, amikor Peixe révén előbb a 8. perc közepén egyenlített ellenfelünk (14-14), majd az első 10 perc végére át is vették a vezetést (17-21). A második felvonás nagyon lassan kezdődött, Fazekas Máté és Meleg Gergő pontjaival egyenlítettünk a 14. perc közepén (21-21), de Texeira vezetésével megint a luzitánok ragadták magukhoz a kezdeményezést. Soares öt pontja és Texeira 2+1-e után közel 15 pontosra nőtt hátrányunk a 18. perc végére (23-37), de szerencsére Meleg büntetői és Dancsecs két triplája révén visszajöttünk a nagyszünetre látótávolságon belülre (31-37).

A fordulást követően megint rettentesen lassan indultak be a felek, szűk 5 perc alatt 2-2 pont esett csak. Meleg és Dancsecs 2-2 pontjával a negyed felénél visszajöttünk 2 pontra (37-39), Martinez Ralf egy jó büntetőjével pedig büntetőjével egyetlen pontra hozta vissza csapatunkat a 28. perc elején (40-41), de Texeira és Amarante révén most a portugálok zárták jobban a játékrészt, 7 pontos volt lemaradásunk 10 perccel a vége előtt (40-47). A negyedik negyedben Amarante pontjaival 13 pontra nőtt a differencia (40-53). Dancsecs és Varga találtak be, de Texeira mindenre válaszolt, egyedül tartotta 10 ponton a különbséget 5 perccel a vége előtt (50-60). Fazekas két duplája után a 38. perc közepén nyílt meg a lehetőség a fordításra (58-62), de Banora válaszolt, ezt követően pedig egyik fél sem tudott betalálni. Amarante két büntetője zárta a meccset, amelyet 65-58-ra nyertek a portugálok, így a mieink a 13-16. helyekért folytathatják.