Legyőzte a portugálokat U16-os lány válogatottunk

A 15. percben még 11 pontos hátrányban volt U16-os lány válogatottunk az A-divíziós Európa-bajnokságon, ám végül viszonylag könnyedén, 59-48-ra legyőzték Portugália csapatát.

U16-os A-divíziós Európa-bajnokság, A-csoport, 2. mérkőzés
Magyarország - Portugália 59-48 (12-21, 16-8, 15-8, 16-11)

Magyarország: Angyal 16/6, Dúl 12, Wentzel 11/3, Horváth 8, Fülöp -.
Csere: Tóth O. 4, Tóth F. -, Farkas 4, Varga 4, Mányoky -, Balogh -.

Portugália legjobb dobói: Laneiro 12/12, Rodrigues 9/3, Carvalho 8/6.

A meccs teljes statisztikája!

A találkozó elején 5-0-ra még mi vezettünk, de sajnos összességében sokkal jobban kezdtek a portugálok. Hiába nyertük meg a lepattanócsatát az első 10 percben 12-7-re, 8-3 arányban szintén nálunk volt több eladott labda, a portugálok pedig sokkal pontosabban céloztak támadásban - 6/12 dupla, 3/6 tripla, míg nálunk ugyanez az arány 3/8 dupla, 0/3 tripla, és büntetőből is csak 6/11 voltunk. Laneiro két távoli dobása is célba ért, így lassacskán 10 pont fölé nőtt a hátrányunk (8-19). A negyed végén Tóth Orsolya és Dúl Panka révén közelebb jöttünk kicsit, de így is 9 pont volt a portugálok fórja (12-21).

Laneirót nem tudtuk tartani, a második negyed első felében még két triplát beszórt, és bár rajta kívül senki nem tudott betalálni ellenfelünktől, így is megint 11 pontra nőtt a különbség a 15. perc végére (16-27). A portugálok teljesen megálltak, mi pedig Dúl, Angyal Barbara, Horváth Fruzsina és Varga Alíz kosaraival gyakorlatilag kettő perc alatt visszajöttünk a meccsbe (24-27). Támadásban Dúl Panka volt a vezér, 11 pontot szerzett az első félidőben, az ő két büntetőjével 1 pontra csökkentettük hátrányunkat, így vonultak a csapatok a nagyszünetre (28-29).

A második félidő legelején Varga révén fordítottunk, Angyal triplája pedig megint egy 5-0-s kezdést jelentett, de szerencsére az első negyed forgatókönyve csak eddig tartott. Mindkét oldal rengeteget hibázott, de a nyitó 10 percben 21 pontot szóró portugál csapat teljesen leállt támadásban, legtöbbször kintről tüzeltek, kevés sikerrel. Egy hármassal 35-35-nél egyenlítettek még, de erre egy 8-0-s szakasszal válaszoltunk többek között Wentzel Nóra triplája révén, időt is kért ellenfelünk. Egy portugál dupla esett még a negyedben, de így is 43-37-es vezetéssel várhattuk az utolsó felvonást.

A portugálok teljesen szétestek, ami a mi jó védekezésünknek is köszönhető volt. Támadásban alig-alig volt jó megmozdulása ellenfelünknek, így Wentzel és a második félidőben a palánk alatt nagyon hasznos Farkas Laura vezetésével 11-2-vel kezdtük a záró 10 percet, 15 pontra nőtt az előnyünk a 36. percre, gyakorlatilag eldőlt az összecsapás (54-39). Rodrigues, Carvalho és Jesus révén még próbálkozott Portugália, de már nagyon későn, Angyal pedig egymaga válaszolt ezekre a pontokra egy triplával és két büntetővel, így végül 59-48-ra győztünk úgy, hogy a 15. percben még 11 pontos hátrányban voltunk.