Második lett a lány U14-es válogatott Szlovéniában!

Hagyományosan Szlovénia adott otthont a nyár legrangosabb U14-es tornájának. A magyar válogatott négy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárt a hat gárdát felvonultató mezőnyben.

A wbasket.hu beszámolója az eseményről:

A torna nyitó napján, augusztus 14-én két mérkőzést játszott a magyar együttes, előbb Izraelt sikerült legyőzni 68-38-ra, majd Olaszországot 69-46-ra. Az Izrael elleni siker alkalmával Angyal Barbara 10 ponttal lett a legeredményesebb, de 11 játékosunk betalált. Az olaszok ellen hárman is 10 egység fölé jutottak. Farkas Laura 13, Zana Klaudia 12, Dul Panka 10 pontot ért el.

A torna második napján Horvátország következett, akik ellen egy hosszabbításos csatában 60-53-as magyar győzelem született. 17 másodperccel a lefújás előtt Angyal Barbara mentette hosszabbításra a találkozót. A ráadásban már nem volt kérdés a győztes kiléte, ezt a szakaszt 9-2-re hozták lányaink. A magyar válogatottból Kovács Kitti, Révész Boróka és Angyal Barbara is 12-12 pontig jutott.

A harmadik napon következett az előzetes erőviszonyok alapján a torna döntőjének is beillő összecsapás Spanyolország ellen. A spanyol csapat idén kiemelkedett a mezőnyből és 89-38-as sikerükkel magabiztos győzelmet arattak. Innentől a torna első helye sem volt kérdés számukra.

A záró napon következett a házigazda Szlovénia. Itt válogatottunk egy extra második félidővel 22 pontos 73-51-es győzelmet aratott. A magyar csapat legeredményesebbje a 14 pontos Révész Boróka volt.