Másodjára is legyőzték a románokat az U18-as fiúk

A tegnapi, 35 pontos különbséggel megnyert meccs után ezúttal szorosabb találkozót játszott U18-as fiú válogatottunk a románok korosztályos csapatával - most 87-78-ra győztünk.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország U18 - Románia U18 87-78 (29-34, 19-9, 16-19, 23-16)

Magyarország U18: Lewis 9, Krnjajski 5, Rudner 7, Bordács 6, Fülöp 6.
Csere: Doktor 13/3, Németh 11/6, Kucsora 13, Völgyi 8, Fazekas 4, Füzi 5/3, Werner -.

A románok legjobb dobói: Calenic 15, Birceanu 12, Diculescu 10.

A meccs teljes statisztikája!

A tegnapi 35 pontos győzelem után ma gyorsan kiderült, hogy nem lesz ilyen könnyű dolga a csapatnak, miután 34 pontot kaptak csak az első 10 percben. Óriásit változott a meccs képe a második felvonásra, hiszen itt a románok mindössze 9 pontra voltak képesek, és bár a mieink ponttermése is 10-et esett az első felvonáshoz képest, így is 5 pontos előnyben voltunk a nagyszünetben (48-43). A fordulást követően végig 6-7 ponton belül maradt a különbség, a harmadik negyed végére pedig egyenlített is ellenfelünk - Rudner duplájával vezettünk 10 perccel a vége előtt. Szinte végig szoros volt a végjáték, de 77-75 után sikerült négy pontot dobni, innen pedig a románok nem tudtak már visszajönni, végül 87-78-ra nyertünk.