Másodjára is legyőzték U20-as lányaink az osztrákokat

A tegnapi mérkőzés után ezúttal egy szorosabb találkozón, de újfent jobbnak bizonyult U20-as női válogatottunk az osztrákoknál.

Felkészülési mérkőzés
Ausztria U20 - Magyarország U20 50-61 (12-9, 9-21, 15-9, 14-22)

Az osztrákok legjobb dobói: Koizar 14/3, Fuchs-Robetin 9/3, Wildbacher 7/3.

Magyarország: Studer -, Raus -, Dobos 11, Varga 6, Farkas -.
Csere: Horváth 8/6, Zsilinszky 13, Papp 14/3, Kaposi 3, Simon -, Szabó 3, Böröndy 3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A mieink a tegnapi 70-47-es győzelem és 24-6-os első negyed után ma gyengén kezdtek, Sigrid Koizar vezetésével 7-0-lal indítottak az osztrákok. Dobos Ágnes szerezte az első magyar kosarat a 4. percben, majd mindkét fél csak büntetőkből volt eredményes. Papp Klaudia két duplájával kezdte meg U20-as csapatunk a felzárkózást, az osztrákok így is 12-9-re vezettek 10 perc játék után. A második negyedet mi kezdtük sokkal jobban, egy 9-0-val fordítottunk, és bár ideig-óráig felvette a kesztyűt Ausztria, Böröndy Vivien 2+1-ével zárult az első 20 perc, ezzel 9 ponttal vezettünk a félidőben (21-30).

2+1-gyel majd triplával kezdtek az osztrákok a térfélcserét követően, de Dobos ekkor egymaga tartotta szinte az előnyt, ebben a szakaszban 6 pontot szerzett. Ellenfelünk két triplával majd egy kettessel, egy 8-0-s szakasszal eltüntette hátrányát a 26. perc végére (36-36), de ekkor kifulladtak. Mi sem brillíroztunk, hiszen ezt követően három büntetőre és a negyedben összesen 9 pontra futotta, de előnyben voltunk az utolsó felvonás előtt (36-39). A 32. percben még egy pontra visszajöttek az osztrákok, de ekkor Horváth Bernadett és Papp egy 12-2-es futást csináltak 5-7-es leosztásban, itt el is dőlt a meccs. Varga Barbara duplájával zárult a találkozó, amelyet végül 61-50-re nyertünk.