Megvan a bennmaradás az U16-os lányoknak

68-59-re győzött U16-os lány válogatottunk Szerbia ellen, így eldőlt, hogy biztosan bennmarad csapatunk az A-divízióban.

U16-os A-divíziós Európa-bajnokság, 9-16. helyért
Magyarország - Szerbia 68-59 (17-19, 14-11, 17-10, 20-19)

Magyarország: Angyal 18/12, Dúl 10, Kovács 7, Wentzel 16, Fülöp -.
Csere: Horváth 9, Balogh -, Tóth O. 3, Varga 2, Farkas -, Mányoky 3.

Szerbia legjobb dobói: Nedeljkov 19/6, Mitrovics 14, Jankovics 9.

A meccs teljes statisztikája!

Mitrovics révén vezettek a szerbek a meccs elején, de semmi nem utalt arra, hogy itt nagyobb gondjaink lehetnek, hiszen 3 perc után 6-2-re már mi vezettünk. A 205 centi magas Mitrovics büntetőkkel egyenlített, de a negyed feléhez 10-8-as vezetéssel értünk Angyal Barbara kosara után. A negyed második fele nem igazán sikerült, Wentzel Nóra révén ugyan gyűjtögettünk pontokat, de Vulovics kosaraival kezdtek meglépni a szerbek, egy 6-0-val át is vették a vezetést, és Tóth Orsolya 2+1-e kellett ahhoz, hogy mindössze 2 pont legyen a hátrányunk 10 perc játék után. A második negyed első öt és fél perce nem sikeredett túl pontgazdagra, csak Wentzel és Jankovics találtak be, még mindig a szerbek vezettek a 16. perc közepén (21-22). Angyal két triplája már az egyenlítést jelentette azonban, Varga Alíz pedig vezetést szerzett csapatunknak a 19. percben, amely egy pontos különbséggel a félidőben is megvolt (31-30).

A fordulás után Mitrovics még átvette a vezetést a szerbeknek, de erre egy 4 perc alatt produkált 15-0-lal válaszoltunk Horváth Fruzsina és Angyal vezetésével, gyakorlatilag ebben a szakaszban el is döntöttük a találkozót (46-32). A szerbek leginkább büntetőkkel visszajöttek azért 8 pontra a záró 10 perc előtt (48-40), a negyedik negyed elején azonban óriási dobópárbaj alakult ki, ami nekünk kedvezett, mert egyáltalán nem csökkent a különbség a két fél között, hiába szórták a kosarakat a szerbek is. Kovács Kitti, Wentzel és Dúl Panka révén folyamatosan tartottuk 10 pont körüli előnyünket, Mányoky Réka is beköszönt a triplavonalon túlról, így végig látótávolságon kívül tartottuk Szerbiát. A végén 68-59-re győztünk, ezzel a 9-12. helyekért folytathatjuk az Eb-n, és az is eldőlt, hogy biztosan az A-csoportban marad U16-os lány válogatottunk, amihez ezúton is gratulálunk!