Nagy csatában, de végül simán győztek az U18-as lányok

Fordulatos, változatos meccsen, a negyedik negyedben hátrányból fordítva győzött U18-as lány válogatottunk 59-43-ra Svédország ellen, így holnap az Eb 5. helyéért játszhat Balogh Judit együttese.

U18-as A-divíziós Európa-bajnokság, Sopron, 5-8. helyért
Svédország - Magyarország 43-59 (13-13, 12-13, 9-10, 9-23)

A svédek legjobb dobói: Lunquist 19/3, Hjern 11.

Magyarország: Kányási 4, Pusztai 8, Boros 2, Gereben 16, Mérész 15.
Csere: Kovács 7, Lelik 5/3, Czukor 2, Varga -, Karagits -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Jobban kezdtük a mérkőzést még úgy is, hogy a negyeddöntőben megsérülő Juhász Dorka nem tudta vállalni a játékot - Mérész Beatrix és Gereben Lívia révén gyorsan 5-0-val nyitottunk, majd Kányási Veronika és Kovács Kitti pontjai után 7 egységgel is vezettünk 7 perc játék után az ekkor támadásban nagyon gyengén játszó svédek ellen (4-11). Az északiak aztán a pontlistát vezető Klara Lundquist 9 pontja révén egyenlítettek a negyed végére (13-13), de Kovács, Czukor Dalma és Pusztai Petra dupláival a 14. percre megint megléptünk tőlük (13-19). Majdnem 3 perces kosárcsend után Gereben volt eredményes, de a forgatókönyv ugyanaz volt most is, mint az első felvonásban, csak ezúttal csapatmunkával, Hjern vezetésével jöttek fel a svédek, sőt, vezettek is - Kovács duplájával vettük vissza az előnyt a félidőre (25-26).

A fordulás után most mi ragadtunk be nagyon, hat és fél percig egyetlen pontot sem sikerült szereznünk - még szerencse, hogy a svédek is "csak" 9-et dobtak ez idő alatt, de így is 8 ponttal vezettek a 27. perc közepén (34-26). Lelik Réka, Gereben, Pusztai és Mérész révén aztán sikerült egy 10-0-s sorozattal lezárnunk a negyedet, így mi álltunk jobban 10 perccel a vége előtt (34-36), Mérész pedig tovább növelte fórunkat, de Lundquist megint egymaga fordította meg az állást, ezúttal 5 pontot szórt a 34. perc közepéig (39-38). Ekkor dőlt el azonban a mérkőzés, miután Gereben, Kányási, Mérész és Pusztai kosaraival állva hagytuk a svédeket, így az utolsó másfél percre már nem maradt izgalom szerencsére (41-50). 59-43-re győzött végül Balogh Judit csapata, így holnap az 5. helyért játszhatnak a lányok.