Nem sikerült a bravúr az U20-as fiúknak

Nem tudták meglepni Horvátországot a mieink, újabb vereséget szenvedtek a B-divíziós Eb-n.

U20-as Európa-bajnokság, B-divízió, csoportkör

Magyarország - Horvátország 57-78 (19-22, 13-21, 9-21, 16-14)

Magyarország: Kerpel-Fronius 4, Demeter 15/6, Doktor 5/3, Németh -, Pápai 13
cserék: Kucsora 8/3, Fülöp -, Márton 3/3, Krnjajski 6/3, Buzás -, Buzsáki 3/3, FIlipovics -

Ütésváltással kezdődött a meccs, kosár itt, kosár ott, a vezetést is egymásnak adták át a csapatok, a mieinknél Doktor villant kétszer is, de az első negyed második felében már fölénybe kerültek az esélyesebb horvátok: egymás után dobtak két triplát, megléptek hat ponttal. A játékrész vége aztán ismét a magyar válogatottnak sikerült jobban, Kucsora révén közelebb zárkózott a társaság, de a második negyed megint egy horvát triplával indult, maradt a különbség. A horvátoknál Badzim teljesen tarthatatlan volt, már ekkor tizenöt pontnál járt egymaga, a 197 cm magas dobógép szétlőtte a magyar védekezést, de lepattanózásban is komoly gondjaik voltak a mieinknek - nem is sikerült közelíteni, sőt, elérte, majd át is lépte a különbség a tíz egységet. Hiába érkezett egy-egy hármas a nagyszünet előtt még Demetertől és Kucsorától, így is 32-43 állt az eredményjelzőn két játékrészt követően.

A fordulás után aztán tovább nőtt a horvát előny, Badzimék rögtön egy 9-2-vel nyitottak és itt tulajdonképpen el is dőlt a találkozó: a különbség még ebben a játékrészben átlépte a húsz pontot, a magyar válogatott nem tudott bravúrt bemutatni. A harmadik negyedben végül összesen kilenc pontig jutottak Kucsoráék, így 0-2-es mérleggel folytatják a B-divíziós Eb-t holnap Moldova ellen, a találkozó 13:00-kor kezdődik.

fotó, slide: FIBA.com