Norvégiát is legyőzték az U16-os fiúk

A mieink az első negyed végén átvették a vezetést, és már nem is engedték ki azt a kezük közül - Norvégiát is legyőzték 63-51-re, így kettőből kettő eddig a mérlegük a B-divíziós Eb-n.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, Csoportkör, C-csoport, 2. forduló
Norvégia (0-2) - Magyarország (2-0) 51-63 (14-20, 13-12, 9-12, 15-19)

Norvégia legjobb dobói: L.Nilsen 15/3, Westby 13/6, M.Nielsen 7.

Magyarország: Pintér 2, Balsay 2, Pallai 6, Kovács 8, Fekete 8.
Csere: Verasztó 10, Kopácsi 5, Csikai -, Filipovity 13, Kiss -, Dokmanovic 4, Lukács 5.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Az első percekben a norvégok a két Nielsen és Westby kosaraival, többek között két triplának köszönhetően még vezettek (9-6), sőt, még a 8. perc végén is jobban állt mai ellenfelünk (14-12). Ekkor főleg támadásban nem találtuk a ritmust, bár a 7-8. percben már kezdtünk felpörögni - a felvonás utolsó két minituma azonban egyértelműen a mieinké volt, Verasztó Péter, Kopácsi Ákos és Kovács Benedek kosaraival 8-0-ra hoztuk ezt a szakaszt (14-20). Filipovity Péter gyakorlatilag egymaga növelte 10 pontra előnyünket a 14. perc közepéig (18-28), ő csak ebben a szakaszban 8 egységet szerzett, és a negyed felénél is ez volt az eredmény. A félidő utolsó 5 percét egy kicsit elrontottuk, Borg révén kezdtek visszakapaszkodni az északiak, és Westby triplája zárta az első 20 percet, így 5 pontos előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre (27-32).

A fordulás után mi szereztük az első kosarat, de Lars Nielsen révén visszajöttek a norvégok 3 pontra, és Mateusz Nielsen kosara után a negyed felénél is ekkora volt a távolság a két fél között (33-36). Itt váltottunk, és futottunk egy 8-0-s szakaszt Fekete Dávid, Lukács Norbert, Dokmanovic Milán és Filipovity kosarainak köszönhetően, így a mérkőzésen először 10 pont fölé nőtt a differencia a 29. perc végére (33-44). Westby 2+1-es akciója zárta a játékrészt, de így is mi álltunk 8 ponttal jobban 10 perccel a vége előtt (36-44). Az utolsó negyedben voltak hibáink védekezésben, de gyakorlatilag minden támadásból pontot dobtunk - a Filipovity mellett Kovács, Verasztó, Pintér Máté és Dokmanovic is betaláltak, így a 35. percre 14 pontra nőtt az előnyünk, kezdett eldőlni az összecsapás (43-57). El is dőlt, innen ugyanis már nem tudtak visszakapaszkodni a norvégok - végül 63-51-re győzött Váradi Attila együttese, így 2 meccsből 2 győzelemmel nyitotta a B-divíziós Eb-t.

Horváth Orsolya technikai vezetőtől:

Váradi Attila - vezetőedző: Gratulálok a csapatnak, a mérkőzés nagy részében tudtuk irányítani a játékot. Figyelmetlenségből és fegyelmezetlenségből adódó hibáinkat kell kijavítanunk és csoportunkban mindenki ellen képesek lehetünk a győzelmet megszerezni.