Olaszországban verte az olaszokat a VB-re készülő magyar válogatott

Vasárnap este a házigazda Olaszország ellen zárta szereplését a taranto-i felkészülési tornán a magyar U17-es válogatott. Mészárosné Kovács Andrea csapata 60-56-os sikert ünnepelhetett.

A wbasket.hu portál beszámolója:

Az olaszok kezdtek jobban, az első negyedben 4-6 pont környékén alakult az előnyük. A 19-13-ról induló második etapban 28-19-re is elléptek, mely után egy 9-0-s szériával sikerült egyenlíteni. A félidőben végül 32-31-re vezettek a hazaiak.

A harmadik etap hullámzó játékot hozott. Az első felében ismét az olaszok kerültek lépéselőnybe, de 40-39-nél már a mieink jártak előrébb. A hazaiak a harmadik etap hajrájában még fordítottak, de a negyedik negyedben szinte végig a válogatottunk volt lépéselőnyben. Az utolsó másfél percben 56-56 után Dubei triplája és Kuttor büntetői állították be a végeredményt.

Az U17-es válogatottunk újabb szép sikeréből Dubei Debóra 20, Nagy Dorottya 16 ponttal vette ki a részét.