Olaszországot is legyőzték az U19-es lányok

Az első félidőben összeszedett 11 pontos előnyből 1 pontos hátrány lett a záró 10 perc előtt, de U19-es lány válogatottunk végül 73-65-re legyőzte Olaszországot, így holnap a 9. helyért játszhat a korosztályos világbajnokságon.

Női U19-es világbajnokság, 9-12. helyért
Magyarország - Olaszország 73-65 (18-9, 19-17, 16-28, 20-11)

Magyarország: Lelik 13/3, Pusztai 10, Gereben 24, Török 8, Juhász 12.
Csere: Czukor 2, Kányási 2, Karagits -, Dúl -, Mérész 2.

Az olaszok legjobb dobói: Cubaj 22/3, Andre 16, Togliani 12/6.

A meccs teljes statisztikája!

Nem kezdtük rosszul a meccset, sőt, a védekezésünk kifejezetten jól működött, elöl pedig Gereben Lívia révén szépen fokozatosan léptünk el ellenfelünktől. Lelik Réka duplája után a 9. percben már 11 ponttal vezettünk (18-7). A különbség eleinte beállt 10 pont környékére, de Juhász és Lelik kosaraival a 16. percben már 14 egységgel álltunk jobban (29-15). Az olaszok támadójátéka némileg feljavult, de 10 pont környékén lebegett hátrányuk az első félidő hátralévő részében (37-26). A fordulás után a 23. percben Gereben vezetésével még tartottuk előnyünket, sőt, még a 27. perc elején is megvolt elég komoly fórunk (53-40), a negyed utolsó négy percét viszont nagyon elrontottuk, főleg védekezésben - Cubaj, Togliani és Andre kosaraival egy 14-0-t repesztettek ekkor az olaszok, fordítottak a záró 10 perc előtt (53-54). Az utolsó negyedben aztán Török Ágnes és Gereben kosaraival visszavettük a meccs irányítását, 9 ponttal léptünk meg a 38. perc közepére (69-60), és lényegében majdnem végig vezetve győztük le Olaszországot 73-65-re, így holnap a 9. helyért játszhatunk Lettországgal.