Sima győzelmet arattak az U16-os fiúk az írek ellen

A második félidőben egyértelműen ellenfele fölé nőtt U16-os fiú válogatottunk, mely 24 pontos győzelmet aratott Írország ellen.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, Csoportkör, 3. mérkőzés
Magyarország - Írország 90-66 (27-17, 19-24, 22-11, 22-14)

Magyarország: Dancsecs 14/9, Somogyi 25/18, Varga 8, Meleg 6, Fazekas 9.
Csere: Kovács 9, Kelenföldi 4, Martinez 7/3, Frank 5, Takács -, Polster -, Tóth 3/3.

Írország legjobb dobói: Beckom 17, Amadasum 10, Heaphy 8, O'Sullivan 8/6.

A meccs teljes statisztikája!

Kiegyenlítetten indult a találkozó, aztán Fazekas Máté 2+1-ével és Somogyi Ádám triplájával kezdtünk ellépni (11-4). Az írek felvették a kesztyűt, 5-7 pont között tartották hátrányukat, egészen a negyed közepéig, ahol egy újabb 7-0-s szakasszal 10 pont fölé nőtt előnyünk (22-10). Beckom révén kapaszkodtak az első 10 perc végén az írek, de így is 10 ponttal vezettünk (27-17). A második felvonás elején rengeteg pont született, mindkét oldalról érkeztek folyamatosan a kosarak, de az írek jobban kezdték ezt a szakaszt, Beckon büntetője után pedig 5 pontra csökkent előnyünk a 15. percben (33-28). A folytatásban sem változott semmi - hiába szedtük össze magunkat némileg, a védekezés nem ment, az írek folyamatosan tapadtak ránk, így 5 pont volt a differencia a félidőben (46-41).

A fordulás után Meleg Gergő, Varga Ákos és Somogyi révén egy 7-0-lal indítottunk, ez pedig megadta az alaphangot a második félidőre (53-41). Sok volt a hiba a negyed nagy részében, 5 perc alatt mindössze 6-6 pont érkezett, viszont a felvonás záró két és fél percében Somogyi, Dancsecs András és Ralf Martinez is betaláltak kintről, így 16 pontra nőtt az előnyünk az utolsó 10 perc előtt (68-52). Heaphy kosaraival próbált közelebb jönni az ír válogatott, de Somogyi, Tóth Bence és Dancsecs megint betaláltak a triplavonalon túlról, 5 perccel a vége előtt 20 ponttal vezettünk (79-59). Kelenföldi Domonkos és Kovács Benedek kosaraival 24 pont is volt már az előnyünk, a legvégén pedig ugyancsak ők találtak be, az ő pontjaikkal és a hat triplát szóró Somogyi egyik hármasával alakult ki a 26 pontos különbség, válogatottunk tehát 2-1-gyel áll az írek elleni 90-66 után.

Váradi Attila vezetőedző: A kötelező az sajnos nem mindig könnyű, volt egy kis kihagyásunk, de azt leszámítva uraltuk a mérkőzést, végig kézben tartottuk és irányítottuk. Ezzel a mérkőzéssel elkezdtük a felkészülést a pihenő nap utáni fontos összecsapásra. Gratulálok a csapatnak!