U16: A holland triplák okozták vesztünk!

Sorozatban negyedik mérkőzését vesztette el az U16-os fiú válogatott a szarajevói B divíziós Európa-bajnokságon. Horváth Imre fiai a döcögős kezdés után remek második negyedet produkáltak. Ám a feljavuló hollandok nagyon elkapták a fonalat, remek százalékkal dobtak a hárompontosokat, s a végjátékban jobban koncentráltak, megnyerték a mérkőzést. A magyar srácok nagyot küzdöttek a záró játékrészben, ám a győzelmet nem sikerült megszerezni.

B-divíziós Európa-bajnokság, 9-16. helyért , H-csoport, 1. játéknap -  Szarajevó, 2013. augusztus 14.

Hollandia - Magyarország 69-61 (8-4, 11-21, 22-16, 28-20)

Hollandia legjobb dobói: Egelie 18/9, Bruining 12/9, Vos 14, Kiamso - Stolk 7/3

Magyarország: Pongó 17, Mócsán 7, Maronka 3, Demeter 0,  Zrinyi 9/3  Csere: Horváth 11/6, Nemessályi 0, Kereszty 2, Rudner 10, Somogyfoki 2, Buzsáki 0

Túlzás nélkül állítható, hogy a mérkőzés első negyede szinte teljességgel kimerítette a pontszegény játékrész fogalmát. A hollandok még csak-csak produkáltak valamit, ugyanis nyolc pontot jegyeztek, ám fiaink a torna eddigi leggyengébb negyedét produkálva, 14-ből 1-es mezőnymutatóval tudtak le ezt a tíz percet. Ennek ellenére mindössze négy pontos hátrányban voltak. (8-4)

A második negyed már némileg jobban alakult, négy perc alatt sikerült kiegyenlíteni. (12-12) Ám a hollandok tíz másodperc alatt öt pontot rámoltak be, éltek az eladott labdáinkból, és ismét minimális előnyre tettek szert. Pongó addigi vezérszerepét átvette Mócsán és bő másfél perc alatt szerzett öt pontjával felhozta csapatunkat az ellenfél nyakára. (19-17) A németalföldiek ipari mennyiségben gyűjtötték a faltokat, kulcsembereik tele lettek személyivel, mi pedig átvettük a vezetést. Sőt! A félidő utolsó két percében tovább tudtuk növelni előnyünk. Előbb Pongó talált be, majd Somogyfoki szerezte meg első pontjait, így az addigi legnagyobb differenciát állították be a fiúk. (19-25)

A szünet inkább ellenfelünknek tett jót. Pontos támadásbefejezésekkel operáltak, így percről percre közelítették a magyar csapatot, s a negyed derekára utolérték fiainkat. Ekkor Zrinyi és Pongó pontjaira támaszkodtunk, ám a játékrész második felében már nem tudtuk tartani a hollandok által diktált iramot. Nagyon pontosan céloztak távolról a világos mezesek és átvették a vezetést. (39-36) Horváth termelte a kosarakat, ám mindez csak ahhoz bizonyult elegendőnek, hogy tartani tudjuk a kialakult különbséget.

Döntetlenről vágtak neki a csapatok a záró etapnak, melyet Zrinyi duplája nyitott meg. Kiameso triplája folytatta a jó hárompontosok sorát a hollandoknál, nálunk pedig Rudner írt pontokat az eredményjelzőre, előbb büntetőkből, majd mezőnyből jegyzett kosárral. A faltok mellett a bedobott holland büntetőket is nyeltük, ezért közel három perc elteltével időt kért Horváth Imre. (48-47) Egymás után érték el a kosarakat a hollandok, nem tudtuk kivédekezni a támadásaikat, hat ponttal léptek meg tőlünk és már csak öt perc maradt a találkozóból. Zrinyi duplája után Rudner kipontozta a hollandok húzóemberét, Vos-t, így megnyílt az út együttesünk számára a fordításért. (55-51) Hiába a jó momentumok, három perccel a lefújás előtt egy 6-1-es rohammal 9 pontra távolodott az ellenfél, elúszni látszott a mérkőzés. Horváth triplájával és Pongó kettesével a fiúk belekapaszkodtak az utolsó szalmaszálba, időkérésre késztették a hollandokat. (62-57) Az időkérést követően kivédekeztük a holland offenzívát, majd Pongó 2+1-es játékával elérhető közelségbe került az egyenlítés. Ám elég volt egy falt és egy eladott labda, s újra öt egységnyi távolságba kerültünk, melyet már nem tudtunk lefaragni, a hollandok nyerték a mérkőzést.

A magyar srácok holnap folytatják a tornát, este 20 órától Izrael nemzeti együttesével találkoznak.