U16: elrontott második félidő

Vereséggel folytatta szereplését a magyar leány U16-os válogatott a bulgáriai A-divíziós Európa-bajnokságon, miután a második félidőben gyengébb játékot nyújtva 57-49-re vesztett Csehország ellen. A júliusi Európai Ifjúsági Olimpia Fesztiválon győztes csehek a második húsz percet 15 ponttal megnyerve bizonyultak jobbnak.

Csehország – Magyarország 57-49 (9-11, 10-15, 20-13, 18-10)

Albena, U16-os Eb, 1. csoportkör, 2. forduló.

A két együttes a júliusi utrechti Európai Ifjúsági Olimpia Fesztiválon már összecsapott egymással, akkor az elődöntőben a cseh együttes 68-57-re győzött.

Pontszegényen indult a találkozó, amelyen Nagy Dorottya öt pontjával 5-5-öt mutatott az eredményjelző az ötödik percben. A negyed végéig kiegyenlítetten alakult a mérkőzés, Kiss Virág előbb két büntetőt hibázott, ám támadólepattanó után a center kosarával 11-9-re vezettünk.

A folytatásban fokozatosan kezdték növelni előnyüket a lányok, a 14. percben Horváth Krisztina ziccerével már nyolc egységgel jártunk előrébb. A cseh válogatott rövid idő alatt kétszer is időt kért, de ez sem zavarta meg igazán a mieink játékát: a nagyszünet előtt Studer ziccerével is hét ponttal mentünk (19-26).

Nagyon jól védekezett Mészárosné Kovács Andrea együttese, ám a második félidő sajnos gyökeres fordulatot hozott. Nagy kosarával a 22. percben még 30-23-ra ugyan vezettünk, sőt a szlovákok ellen a csapat legjobbjának bizonyuló Kiss révén 37-28 volt az állás. A negyed második fele viszont tragikusan alakult, a csehek egy 11-2-es szakaszt produkálva kiegyenlítettek (39-39).

Bár igen gyatrán dobták a büntetőket a csehek, a mérkőzés ezen szakaszában ennek ellenére ritmust váltva átvették a vezetést. A záró játékrész derekán Nagy 2+1-ével ugyan 47-44-nél ismét előnybe kerültünk, sőt három perccel a lefújás előtt is még csupán egyetlen pont volt a különbség a felek között, de 50-49-es cseh vezetés után már nem találtunk a gyűrűbe. A cseh válogatott a második félidőben nyújtott

Csehország, ld.: Holesinska 17/6, Reisingerová 9.

Magyarország: Studer 6/3, Aho 6, Dubei 3, Nagy D. 18, Kiss V. 10. Csere: Tóth T., Weninger 10/3, Kuttor, Böröndy D., Horváth K. 2.