U16: Kiütöttük Luxemburgot!

Győzelemmel kezdte szereplését az U16-os fiú válogatott a Szarajevóban zajló B-divíziós Európa-bajnokságon. A mieink esélyt sem adtak Luxemburg együttesének és nagyszerű csapatjátékkal adták meg a kontinenstorna alaphangját. Holnap, 16 óra 15 perctől a grúz együttes vár a fiúkra.

B-divíziós Európa-bajnokság, D-csoport, 1. játéknap -  Szarajevó, 2013. augusztus 8.

Luxemburg - Magyarország 54-91 (11-25, 20-29, 8-22, 15-15)

Luxemburg: Peffer 5/3, Schomer 8, Martin 9/6, Meyer 7, Colbach 18 Csere: Sinner 4, Melchior 3/3, Lombardelli 0, Wolff 0, Schwartz 2, Hudson 0 , Arendt 0

Magyarország:  Pongó 15/6, Mócsán 15/3, Demeter 7, Maronka 2, Zrinyi 8 Csere: Buzsáki 5/3, Horváth 17/9, Rudner 4, Nemessályi 0, Somogyfoki 4, Kereszty 13, Varga 1

A mérkőzés részletes statisztikája ITT elérhető!

A magyar fiúk rögtön a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Ellenfelük hibáit kihasználva alig két perc alatt megléptek négy ponttal. (2-6) Sajnos ellépni nem sikerült a miniállam csapatától, mivel mi is vétettünk gyorsan három hibát, s már a nyakunkon is voltak a világos mezesek. (4-6) Ám a MAFC kiválóságától, Mócsán Bálinttól elég volt egy 2+1-es akció, és második faltjával padra küldte Meyert. Potyogtak a kosarak, szerencsére inkább nekünk írtak pontokat a jegyzőkönyvbe. Pongó kettest, majd leindításból dobott triplát jegyzett - ez volt a mérkőzés első hárompontosa -, a negyed feléhez érve Mócsán sikeres büntető már tíz pontos magyar előnyt jelentettek. (6-16) A hátvéd két támadással később dobott újabb duplája már időkérésre késztette a luxemburgi szakvezetést. Azonban az egy perces pauza nem törte meg fiaink lendületét, a hátralévő négy percben tovább növelték fórjukat. (11-25)

Pongó Marcell tarthatatlannak bizonyult az ellenfél számára, második bedobott triplája után már 13 egységnél járt, csapatunk pedig pont kétszer annyi pontnál mint a luxemburgiak. (15-30) Az ellen 5-0-ás rohanását Zrinyi Viktor szakította meg első kosarával, Pongó pedig második beütött faltja után kispadra kényszerült a második negyed elején. Colbach kezdett belejönni a játékba, de fogalmazhatunk úgy is, hogy a játékrész közepén egyedüli játékosként szállította a pontokat együttesének. A magyar fiúk azonban csapatként játszottak, egymást segítve fejezték be az akciókat újra és újra kosárral. A negyed feléhez érve Horváth Kristóf és Kereszty pontjaival már közelítette a különbség a húsz pontot. (24-42) A félidő előtti hajrában két perci kosár nélkül maradtak a magyarok, ám Kereszty tett arról, hogy nagyobb előnnyel mehessenek pihenőre. Az ő négy és Buzsáki negyedvégi indításgólja 23 pontos különbségre állította az eredményjelzőt! (31-54)

A Schomer - Peffer duó még megpróbált egy felzárkózási kísérletet, ám a piros mezesek percek alatt visszavetették őket. Zrinyi bentről termelte a pontokat, a külső embereink pedig kegyetlen precizitással tüzeltek. A csereként beálló Horváth a negyed végére a legeredményesebb magyar játékossá lépett elő. A játékrészt 11-0-ás rohanással fejezték be Horváth Imre fiai, így a negyedik negyed már csak formalitásként várt a csapatokra. (39-76)

Kissé beragadt csapatunk a záró etap kezdetén, s a luxemburgiak egy 11-3-as rohanással feljebb zárkóztak a már közel negyven pontos hátrányukból, Horváth Imre időt is kért. (50-81) A gyors fejmosás használt a fiúknak, három támadásból kettőt pontokra váltottak, így az ellenfél kért időt bő öt perccel a lefújás előtt. A záró percekben ismét a mieink akarta érvényesült, így végig vezetve, a mérkőzést elejétől a végéig kézben tartva húzták be a nyitómeccset.

Az Európa-bajnokság holnap folytatódik, a magyar fiúk 16 óra 15 perctől Grúzia legjobbjaival mérik össze erejüket. A grúzok ma még 11 másodperccel a lefújás előtt győzelemre álltak a csehek ellen, ám 2 másodperccel a vége előtt egy támadópattanó utáni dupla megpecsételte sorsukat. (51-52)