U16: Nem bírtunk a csehekkel!

Elszenvedte második vereségét a U16-os fiú válogatott a Szarajevóban zajló B-divíziós Európa-bajnokságon. Fiaink az eddig veretlen csehekkel találkoztak. A mérkőzés során többször álltak fel hátrányból, sajnos egyszer sem tudták utolérni a második félidőben az ellenfelet, akik Simon Pursl klasszis teljesítményével behúzták a találkozót.

B-divíziós Európa-bajnokság, D-csoport, 4. játéknap -  Szarajevó, 2013. augusztus 11.

Magyarország - Csehország 56-70 (12-14, 12-17, 13-16, 19-23)

Magyarország: Pongó 14/3, Horváth 6/6, Demeter 2, Kereszty 10, Zrinyi 5 Csere: Nemessályi 0, Mócsán 6, Maronka 4, Rudner 0, Somogyfoki 6, Buzsáki 3/3

Csehország: Dlugos 15/3, Sehnal 9, Dolansky 0, Kudrna 5, Pursl 22/18  Csere: David 1, Hanus 6, Cenek 5/3, Jelinek 0, Chaloupka 7

A mérkőzés részletes statisztikája ITT elérhető!

Meglehetősen kosárszegényre sikeredett a találkozó első három perce. Egy árva Sehnal dupla díszelgett mindössze az eredményjelző. Annak ellenére, hogy a támadásaink nem jöttek be, nem is engedtük, hogy a csehek meglógjanak tőlünk. A harmadik perc végén Pongó megszerezte az első magyar pontokat. (2-2) Ellenfelünk nem tudott mit kezdeni a srácok védekezésével, három támadás alatt kétszer csengett le nekik a 24-es óra. Ám hiába tartották őket közel négy percig dobott pont nélkül a fiúk, sajnos több eladott labdát vétettek, s a negyed felére öt pontos hátrányba kerültek. (2-7) A padról beálló új emberek, Mócsán, Kereszty és Maronka három egységnyire zárkóztatták fel a magyar együttest, azonban amikor már szorongattuk a cseheket, akkor Hanus középtávolija lökött visszább minket. (8-13) Mócsán büntetőivel a negyed végére ismét elérhető közelségbe került az ellen. (12-14)

Hasonló forgatókönyv szerint alakult a második játékrész kezdte, mint az elsőé. Bár itt előbb megindult a kosárgyártás - a labdaeladásokkal egyetemben -, ám mindig amikor a csehek közelébe értünk jött egy kosár az ellenféltől, így meghiúsult az egyenlítés. (16-19) Sajnos nem állt jól a szénánk, mínusz egyről bő két perc alatt mínusz ötre változott az eredmény szempontunkból, Horváth Imre időt kért. (16-21) A rövid szünet után Mocsán rögtön egy kettessel jelentkezett, ám ismét jött a hideg zuhany, Pursl triplájával. Ellenfelünk belekezdett nagyon előnye kiépítésébe, de még épp időbe érkezett Kereszty duplája, s a cseh eladott labdák, melyek meggátolták az elszakadási kísérletet. (20-28) A cseh időkérés inkább nekünk tett jót. Kereszty vette hátára a magyar csapatot, két duplája újra felhozott bennünket. (24-28) A negyedből hátralévő idő sajnos a cseheknek sikerült jobban, igaz hozzá kell tenni, hogy a záró két percben mindkét együttes pont nélkül maradt. (24-31)

Rögtön zárkózással indítottuk a második félidőt, hála Zrinyinek, de a kispadnak kiosztott technikai nem jött jól, még akkor sem, ha a büntetőkből egyet sem tudtak beváltani a csehek. Az első két perc után bedeszkázták a gyűrűket, a kihagyott dobások, faltok, és eladott labdák száma nőtt csak mindkét csapatnál, míg a pontok nem. A kosárcsendet a csehek törték meg, ám kisvártatva beütötték negyedik csapatfaltjukat, holott még több mint öt percet mutatott az eredményjelző, mint negyedből hátralévő játékidő. Ekkor következtek Zrinyi momentumai. Négy büntetőjéből hármat pontra váltott, így feljebb hozta a csapatot. (30-37) Amikor már tíz ponttal ment ellenfelünk elképesztő jókor jött Buzsáki triplája, mellyel hosszú magyar pontínséges időszakot tört meg. (33-40) A sormintának megfelelően a negyed zárása ismét a cseheknek sikerült jobban. Pursl két triplát zúgatott be az utolsó két percben, így fiaink tíz pontos hátrányból vágtak neki a záró felvonásnak. (37-47)

Nem nyitottuk jól a záró etapot, mégis a csehek kértek először időt ebben a tíz percben. Ugyanis az első perc letelte után rendezte sorait a magyar csapat és Pongó, valamint Somogyfoki pontjaival hat pontra zárkózott fel. (43-49) Ellenfelünk időt kért, Horváth Kristóf pedig bedobta a tőle már lassan védjegynek számító demoralizáló hárompontost, mellyel megérkeztünk az addig kényelmes helyzetben lévő csehek nyakára. Ám a rendkívül jól játszó Pursl rögtön a rá következő támadásban vissza is dobta a triplát. (46-52) Két elhibázott támadásunk után ismét triplával hozakodott elő Horváth, ám Pursl egy kettő plusz egyes játékkal tett azért, hogy újabb támadásokig letegyünk az egyenlítésről. Sajnos képtelenek voltunk tartani a mindössze két dobást hibázó centert. Főleg úgy, hogy két perc leforgása alatt Pursl bedobta hatodik hárompontosát, melyet Dlugos további öt egységgel toldott meg. Három perccel a lefújás előtt időt kért Horváth Imre, s sajnos nagyon távol került a győzelem. (51-62) Pongó még megpróbált egy utolsó nagy hajrát vezetni, ám kosaraira rendre érkezett válasz a másik oldalról. Így csapatunk begyűjtötte második vereségét. Fiainknak kijár a dicséret, tisztességgel helyt álltak, nem adták fel a küzdelmet egy percre sem.

A magyar fiúk holnap Fehéroroszország ellen játszanak, ám a találkozó már tét nélküli, ugyanis a csehek elleni vereség azt jelenti, hogy a válogatottunk nem juthat már be az Eb legjobb nyolc együttese közé.