U18 Eb: A lengyelek túl erősek voltak

A "B" divíziós U18-as fiú Eb-n a második nap szép sikere után sejtettük, hogy sokkal nehezebb dolga lesz Zsoldos András legénységének, mint a dánok ellen volt. A lengyelek ugyanis simán verték azokat a finneket, akik meg ugyancsak könnyen múlták felül a dánokat... Szóval a papírforma nem borult, s a magyarok kikaptak Lengyelországtól. Ám ez valahol benne volt a pakliban.

A mieink 1 győzelemmel és 2 vereséggel állnak csoportjukban. Még két meccsnap van hátra, aztán következnek a helyosztók - minden gárdának aszerint, ahol végzett csoportjában.

"B" divíziós U18-as fiú Európa-bajnokság, csoportkör, 3. meccs
2013. július 20. Strumica, Macedónia

MAGYARORSZÁG - LENGYELORSZÁG

48-83 (10-17, 16-24, 16-20, 6-22)

Magyarország: Velkey 1, Bán 12/3, Benke 2, Fülöp 4, Golomán 17. Csere: Bazsó, Brenner 7, Kósa 4, Illés 1, Hódi, Boinitzer. Vezetőedző: Zsoldos András.

Lengeylország: Dzierzak 2, Wadowski 7/3, Zolnierewicz 17/6, Jeszke 23/3, Witlinski 12/6. Csere: Olajniczak 2, Kulka 8, Stawiak, Marek 2, Szymczak 6, Zywert 4, Krawczyk. Vezetőedző: ?

Kipontozódott: -.

STATISZTIKA, PONTDOBÓK!

Az előző napon sikert értünk el a dánok ellen. Ezt utólag Zsoldos András így értékelte: - Végig vezetve, magabiztosan szerezte meg első győzelmét válogatottunk, annak ellenére, hogy nagy teher nehezedett játékosaink vállára. A mérkőzés ugyanis a középdöntőbe jutásról dönthetett. Nem volt hasztalan a játékosok előző esti fogadkozása az elvesztett első mérkőzés után, hiszen a mai győzelem igazi csapatmunka volt. Jól kezdtük a meccset, de a negyed közepén kicsit megtorpantunk, mert néhány helyzet kimaradt. Védekezést váltottunk, ami sikeresnek bizonyult, a negyed végére megnyugtató előnyt szereztünk. A második negyed még jobban sikerült, jól dobtunk, Velkey és Golomán vezetésével, 10 ponttal megfejeltük a különbséget. A harmadik negyedben a dánok nagy elszántsággal próbáltak felzárkózni, néhányszor 10 pont közelébe kerültek, de mindig volt egy-egy kiemelkedő megmozdulásunk, ami lehűtötte az északiak kedélyét. Jelentős előnnyel mentünk a végjátékba, ami ugyan az ellenfélnek sikerült jobban, de a győzelem nem forgott veszélyben. Nagy fegyvertény volt a tavaly még „A” csoportos dánok legyőzése. Jól működött a csapatjáték, és Velkey személyében újra volt vezére a csapatnak. Holnap délben újabb kemény feladat vár ránk, hiszen a csoport toronymagas esélyesével, a kitűnő finneket magabiztosan verő lengyelekkel játszunk.

S itt kapcsolódunk be a mai magyar-lengyel meccsbe. Tehát Zsoldos András is érezte, nagy fába készül vágni a fejszéjét csapata, s mint kiderült sajnos jogos volt a "félelem", mert elég simán kaptunk ki Lengyelország legjobbjaitól.

Benke és Bán révén vezettünk 4-3-ra, ám a lengyelek hamar fordítottak, s 4-10-re elhúztak. Ezután Brenner és Kósa talált be a mieink közül, tehát érdekes módon a kvázi húzóemberek (Velkey, Golomán) még nem iratkoztak fel a pontszerzők közé.

A magabiztos lengyel vezetés később sem változott. 10-17 után a második negyedben már 15 ponttal is mentek Jeszkéék. Golomán első kosarát a 17. percben szerezte, (Velkey meg csak az első félidő lefújása előtt 17. másodperccel), de még így is tartották a fiúk magukat nagyon tisztességesen (22-31). Aztán a negyed vége ismét a vetélytársé lett, és összességében már ismét 15 volt közte.

A harmadik negyedben Golomán talán elgondolkozott azon, hogy neki vinni kell előre a mieinket, és gyorsan folytatta elég későn megkezdett kosártermelését. Ám időleges volt a magyar felzárkózás megint csak, és 34-45, majd 42-53 után tovább nőtt a lengyel fór. Ebben két lengyel tripla és egy zsákolás volt a leginkább "ludas" (42-61).

Végül egy elég rosszul sikerült negyeddel zártuk a meccset, ezért ronda lett a két csapat közti különbség. Sokáig, hosszú percekig nem tudtunk betalálni, a lengyelek azonban hasonló módon fejezték be támadásaikat, mint előtte.

Az előző napi sikerhez képest nagy változás volt, hogy az akkor 25 pontos Velkey 1 ponton fejezte be ezúttal a meccset, illetve, hogy ma 1/10-et dobtunk triplákból (akkor 8/18 volt ez a mutatónk).

Ezzel a magyar válogatott második vereségét szenvedte el, de az egy győzelem Dánia ellen még sokat érhet. Mindenesetre érdekes lesz a mai macedón-dán meccs később. Ha ott győznek a házigazdák (jó esély van rá), akkor a magyarok lekerülnek a 4. helyre (5 csapat közül), s az utolsó fordulóban a finnek ellen bravúrgyőzelem kellene ahhoz, hogy legyen esély jobb helyért harcba szállni az ez utáni szakaszban.

A magyar-finn meccsre vasárnap, azaz holnap 21 órakor kerül sor. Nem mi leszünk az esélyesek ott sem, ám talán valami nagy tettet végrehajtanak U18-asaink. Hajrá, srácok!