U18 Eb: Felülmúlt minket a házigazda

Első Eb-meccsén Perl Zoltán nélkül állt fel a magyar válogatott, ami a felkészülés során sok jót nem jelentett. Ráadásul rögtön a házigazda Macedónia ellen. A mieink így is egészen jól teljesítettek, ám az elrontott első negyedet gyakorlatilag végig cipelték magukkal, s bár többször felzárkóztak, az utolsó negyedben mínusz 8-nál látszott esély a fordításra, végül a hatékonyabban lepattanózó és a hármasok terén egyértelműen fölénk növő macedónok rajtoltak jobban az Európa-bajnokságon.

„B” divíziós fiú U18-as Európa-bajnokság, csoportkör, 1. meccs

2013. július 18. Strumica, Macedónia

MAGYARORSZÁG – MACEDÓNIA

64-76 (10-20, 12-15, 23-19, 19-22)

Magyarország: Velkey 15/3, Bán 13, Bazsó 5/3, Boinitzer 7/3, Golomán 17. Csere: Illés 1, Hódi, Fülöp, Kósa, Benke 6, Brenner. Vezetőedző: Zsoldos András.

Macedónia: Magdeski 23/12, Nikolov 18/9, Nacevski 12, Dvojakovski, 2 Mladenovski 8. Csere: Mitrov 13/9, Mekikj, Cvetkovski, Partalov, Zekjiri, Shalev, Milkov. Vezetőedző: Mirza Kurtovic.

Kipontozódott: Dvojakovski, Shalev.

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK!

Írtuk már, hogy igazából minden csoportmeccsén nagyot kellene alkotnia a magyaroknak ahhoz, hogy győzelmet szerezzenek. Van olyan ellenfél, amelyiket egyszerűen magasabban jegyzik a mieinknél, s van olyan is, amelyik például a hazai környezet miatt húzós. Ilyen volt Macedónia együttese, illetve az ottani környezet. Ehhez társult a felkészülés alatt többször is sérülés miatt pár napot pihenő Perl kiesése, vagyis ezzel az előzménnyel már akár bravúrnak is tarthattuk az esetleges magyar sikert a házigazdák ellen. Végül nem is sikerült elkapnunk a macedónokat...

A találkozó eleje Nikolovról szólt. a macedón hátvéd szerezte az első 7 macedón pontot, amelyekkel a mi Bán Tibink nyitó kosarára reagált ellenfelünk. Ráadásul ezt a 7 pontot hibátlan mutatóval érte el a fiatal kosaras, kétszer is pontos volt kétpontos akció végén, s egy tripla kísérletét is eredményesen zárta. Később a mezőnyben méltó társa akadt, de sajnos ez az illető sem magyar fiú volt. Magdevski ugyanis szintén nagyon elkapta a fonalat, és gyakorlatilag ők ketten voltak a macedón támadások fő befejezői mindvégig, velük nem bírtunk igazából. Melléjük meg akadtak kiváló "fal-emberek", akik leginkább a brusztolásban jeleskedtek, na meg a nagyon is lényeges lepattanószerzésben.

Nálunk Golomán Gyuri igyekezett szépen, és hatodik pontjával 10-14-re zárkóztunk, de ekkor elsüllyesztettek két hármast a hazaiak, s rögtön meglett a közte tíz az első szünetre (10-20).

Mivel vetélytársunk a hármasokkal továbbra is sokkal nagyobb barátságban volt, mint mi, a második negyedben ütemesen növelték előnyüket a macedónok (12-28). Golomán, majd Bán, illetve Boinitzer és Velkey faragott a hátrányból, de amikor 22-31-nél ismét reménykedhettünk volna, hogy esetleg egy jó negyedvéget produkálva visszatérünk a meccsbe, ismét a macedónok hajráztak jobban (22-35).

A harmadik negyedben sem sok minden változott, de annak a vége végre a mienk volt! 33-49-ről kezdtük el a közeledést. Velkey és Benke egy-egy duplával, Boinitzer egy triplával jelentkezett. Aztán Golomán is betalált, és ismét tízen belül voltunk (42-51). Érkezett azonban Mitrov trojkája, és lehűtötte kicsit a kedélyeket. Még szerencse, hogy a záró akkordokat Illés egy büntetője és Bán kettese jelentette, így volt némi remény a negyedik felvonás előtt (45-54).

Jobban rajtolt azonban Macedónia, és bár többször is a jelek szerint ezen a meccsen bűvössé váló 9 pontra feljöttünk, de hol Magdevski, hol Mitrov tett róla, hogy nagyon ne éljük bele magunkat a felzárkózásba. A hajrában Bán ügyeskedett párszor, s így tíz fölötti pontszámmal fejezte be a meccset, illetve Golomán vagy Boinitzer is eredményes volt, de amikor megint feljöttünk - igen, pontosan annyira - kilenc pontra, már az utolsó percen belül jártunk (63-72). Ráadásul a legvégét még meg tudta nyomni Macedónia, ezért közte 12-vel zárult a meccs. Nem a mi javunkra...

Fotó, Slide: marcaliportal.hu