U18 Eb: Norvégia: legyőzve!

"B" divíziós fiú U18-as válogatottunk legyőzte ma Norvégia válogatottját a macedóniai Strumicán. Ezzel eldőlt, hogy ha a németek ma délután legyűrik a finneket, akkor biztosan a 9-12. helyért játszunk a továbbiakban. Ha nem, akkor is összejöhet, de esetleg németet kell vernünk ehhez holnap.

A mai nem volt sima meccs, hiszen gyalázatosan kezdtünk, de a folytatást tekintve túlságosan kiélezett sem: a két középső negyedben összegyűjtött előnyünk bőven elég volt a sikerhez (már 21 ponttal is vezettek a mieink).

Szép volt fiúk!

"B" divíziós fiú U18-as Európa-bajnokság, Strumica, Macedónia, középszakasz csoportköre, 1. meccs
2013. július 24.

MAGYARORSZÁG - NORVÉGIA

66-56 (20-20, 19-8, 18-14, 9-14)

Magyarország: Velkey 6, Bán 8, Bazsó 8/3, Fülöp 3, Golomán 15. Csere: Illés, Hódi 3, Kósa 6/3, Benke 10, Brenner 2, Boinitzer 5. Vezetőedző: Zsoldos András.

Norvégia: Nymo 7/3, Kolstad 9/9, Dolven 13, Haug 5/3, Stockman 4. Csere: Elgmork, Flostrand, Hilaire 3, Krivokapic 1, Millestad 8/6, Berg 1, Skjellaug 5/3. Vezetőedző: Pal Berg.

Kipontozódott: -.

STATISZTIKA

Ijesztő norvég kezdés után kapaszkodtak a magyarok az első negyedben. Már 4-18 is volt az állás a játékrész felénél. Pedig Golomán révén mi szereztünk vezetést, de aztán megállt a tudományunk. Később is centerünk volt eredményes még két alkalommal, s az első nem-Golomán-kosárra mintegy hat percet kellett várni (akkor Kósa talált be).

A folytatás azonban álomszerűre sikeredett. Golomán megdobta 11. pontját is a negyedben, s mellette Benke, ismét Kósa, Boinitzer is eredményes volt. Ennek köszönhetően 20-18-nál már mi vezettünk.

A második negyed már egyértelműen a mieinké volt. Bár rövid időre visszavette a vezetést Norvégia (24-28), többnyire a mi akaratunk érvényesült. Az északiak nem dobtak már kosarat a nagyszünetig, mi viszont még 15 pontot berámoltunk.

A harmadik negyedben is tovább nőtt a vezetésünk (48-31), annak ellenére is, hogy távolról nem voltunk veszélyesek. A közte húszt is átlépték a mieink (57-36), ami előrevetítette, hogy ez a meccs finoman szólva nyerhető.

A záró negyed hajrája nem a miénk volt, így tudott 10 pontra feljönni Norvégia, de ez a meccs az igazat megvallva már zsebben volt akkor, amikor az ellenfél meg tudta rázni magát.

Következik: Németország - Magyarország (csütörtök, 14.15).

Fotó: fibaeurope.com
Slide: marcaliportal.hu